W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezydent uniewinniony w sprawie umowy najmu biurowca przy Wieniawskiej

Prezydent uniewinniony w sprawie umowy najmu biurowca przy Wieniawskiej
20.09.201611:53

Regionalna Komisja Orzekająca przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej orzeczeniem z dnia dzisiejszego uniewinniła Prezydenta Krzysztofa Żuka i Sekretarza Miasta Andrzeja Wojewódzkiego od zarzutów naruszenia dyscypliny finansów publicznych związanych z zawarciem umowy najmu powierzchni biurowych dla Urzędu Miasta Lublin w budynku przy ul. Wieniawskiej 14 z dnia 7 sierpnia 2014 r.

Według Komisji Orzekającej Urząd Miasta Lublin zawierając umowę najmu nie naruszył zasad uczciwej konkurencji i nie złamał prawa. Orzeczenie potwierdza, że w dacie zawarcia umowy najmu obowiązujące przepisy wyłączały ją spod rygoru stosowania zamówienia publicznego. Zmiana przepisów prawa w tym zakresie nastąpiła od dnia 28 lipca 2016 r., a tym samym dopiero dwa lata od zawarcia wspomnianej umowy.

- Od początku byłem przekonany, że w tej sprawie Urząd Miasta nie popełnił błędu a kreowane publicznie wątpliwości były pochodną wyłącznie politycznej rozgrywki ze strony działaczy PiS.  Cieszę się, że dzisiejsze orzeczenie potwierdziło nasze stanowisko w tej sprawie. Przypomnę, że wcześniej Sąd Okręgowy w Lublinie wnikliwie analizował tę sprawę przyznając mi rację. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W 2014 r. Sad Okręgowy w Lublinie rozpatrując sprawę w trybie wyborczym orzekł, że przy wynajmie biurowca przy ul. Wieniawskiej nie doszło do naruszenia prawa.