W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej 2015

Trwa Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej 2015
02.10.201508:51

Rozpoczął się IV Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej, dzięki któremu Lublin po raz kolejny staje się miejscem dialogu różnych środowisk, co potwierdza miejsce naszego miasta na mapie Polski i Europy jako Centrum Kompetencji Wschodnich. Inauguracja Kongresu odbyła się w czwartek (1 października) w Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku Lubelskim.

Do udziału w Kongresie, zaplanowanym w dniach 1-3 października, zgłosiło się ponad 800 osób z 20 krajów świata. Wśród zarejestrowanych osób znaleźli się przedstawiciele różnych narodowości, w tym uczestnicy z: Ukrainy, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Mołdawii, Polski, Rosji, Niemiec, Francji, Litwy, Macedonii, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Tadżykistanu, Wielkiej Brytanii i Węgier.

Program Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej (KIEW) 2015 obejmie dziewięć linii programowych: 25 lat samorządności, Edukacja i nauka, Dziedzictwo, Konteksty, Kultura dla rozwoju, Zrównoważony rozwój, Miasta miedzykulturowe, Turystyka, Bezpieczeństwo w Europie Wschodniej.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie internetowej: http://kongres.lublin.eu/