W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Innowacyjna logistyka

Wraz z rozwojem gospodarczym oraz poprawą dostępności komunikacyjnej miasta, Lublin jest wymieniany jako jedna z najbardziej perspektywicznych lokalizacji dla nowych inwestycji logistycznych w Polsce. Zawdzięcza to bardzo korzystnemu położeniu na przecięciu szlaków transportowych z krajów nadbałtyckich na Bałkany oraz z Europy Zachodniej do Ukrainy.

Lublin jest otoczony drogami ekspresowymi o wysokiej przepustowości. Infrastruktura kolejowa pozwala na transport dóbr na wschód Europy oraz w stronę portów morskich na Bałtyku. Lubelskie lotnisko oferuje usługi towarowego punktu przeładunkowego (cargo).

W Lublinie i jego bezpośrednim sąsiedztwie ulokowane są inwestycje światowych i krajowych potentatów sektora logistycznego, takich jak Panattoni, MLP, GLP, Raben, DB Schenker,  Rohlig Suus, FedEX, TNT, DPD, UPS, Inpost, Pekaes, Spiżarnia, Mastermedia.

Lublin to prężnie rozwijający się w ostatnich latach rynek pod względem zasobów nowoczesnej powierzchni magazynowej. Łączna podaż tej powierzchni zbliża się do poziomu ok. 500 tys. m2. Branża logistyczna odnotowała dynamiczny wzrost w ostatnim okresie w związku z bardzo szybko rozwijającymi się usługami e-commerce.

Rynek pracy w branży logistycznej obfituje w wykwalifikowanych pracowników, których kształci m.in. Politechnika Lubelska, UMCS i Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych.

Nasze projekty