W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkania Koordynatorów ICC

Spotkanie Koordynatorów 15-16.11.2023 r. Bilbao - Hiszpania

W dniach 14-15 listopada 2023 r. w Bilbao odbyło się spotkanie koordynatorów Miast Międzykulturowych Rady Europy. 
 
Spotkanie służyło podsumowaniu działań i osiągnięć ICC za rok 2023 oraz dyskusji nad programem na kolejny 2024 rok.
 
Mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami z innymi miastami w zakresie warsztatów i szkoleń z kompetencji międzykulturowych, posłuchać opowieści przedstawicieli miasta Bilbao o programie wspierania przedsiębiorczości kobiet migrantek oraz projektach badawczych Baskijskiego Obserwatorium Migracji Ikuspegi | Observatorio Vasco de Inmigración dotyczących postaw i opinii Basków wobec migracji. 
Wzięliśmy udział w spacerach po dzielnicach Bilbao - San Francisco, Bilbao La Vieja, Zabala, które są bardzo ważne historycznie i społecznie dla społeczności migranckiej, przewodnikami były osoby z różnych kultur, a trasy spacerów jak i cały projekt opracowane zostały przez mieszkańców tych dzielnic. 
 
Spotkanie zakończyło się zaprezentowaniem koncepcji szkoleń dla pracowników samorządowych w zakresie kompetencji międzykulturowych, które świetnie sprawdziły się w Portugali, Kanadzie, Ukrainie czy we Włoszech.