W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarty konkurs ofert "Program estetyka oraz koncepcja zagospodarowania terenu wąwozu na osiedlu Kalinowszczyzna"

Otwarty konkurs ofert "Program estetyka oraz koncepcja zagospodarowania terenu wąwozu na osiedlu Kalinowszczyzna"
31.01.201810:22

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego „działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych”, skierowanego do mieszkanek i mieszkańców Lublina, organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, zwanych dalej "organizacjami", działających na terenie Miasta Lublin.
 
I. Rodzaj zadania publicznego: działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych poprzez przeprowadzenie następujących działań:
1) Program estetyka.
Cykl szkoleń, spotkań, warsztatów i prelekcji, którego celem jest podniesienie wiedzy mieszkańców i mieszkanek Lublina w zakresie kreowania zielonych przestrzeni publicznych. Organizacja realizując zadanie powinna osiągnąć wpływ na jakość przestrzeni publicznej poprzez szeroko rozumianą edukację społeczną, a w późniejszym etapie również przejęcie przez społeczeństwo części odpowiedzialności za jakość przestrzeni istniejącej i standardy jej tworzenia.
Do zadań organizacji pozarządowej należeć będzie organizacja spotkań z radami dzielnic, mieszkańcami i mieszkankami, samorządowcami z zakresu planowania zieleni na terenie miasta - poszczególnych osiedli, wspólnot i dzielnic.
W szczególności oferta powinna obejmować:
a) określenie obszarów szkoleń zgodnie z podziałem na dzielnice (dopuszczamy łączenie dzielnic);
b) nawiązanie współpracy z radami dzielnic oraz aktywnymi organizacjami z wyznaczonego obszaru;
c) kompleksowa organizacja spotkania teoretycznego dotyczącego zieleni, jej funkcji na terenie obszarów miejskich;
d) doradztwo w zakresie praktycznego tworzenia przez mieszkańców i mieszkanki Lublina projektów ukierunkowanych na zielone przestrzenie publiczne, w ramach narzędzi takich jak Zielony Budżet, Budżet Obywatelski, inicjatywa lokalna oraz rezerwa celowa rad dzielnic;
e) organizacja spotkań-spacerów w terenie;
f) prowadzenie działań komunikacyjnych i promocyjnych wraz z dokumentacją fotograficzną.
W ramach przygotowywanej oferty organizacja powinna przedstawić minimalną ilość projektów, w ramach narzędzi partycypacyjnych wymienionych powyżej, które przygotuje razem z mieszkańcami.

2) Koncepcja zagospodarowania terenu wąwozu na osiedlu Kalinowszczyzna.
W wyniku działań partycypacyjnych, organizacja ma za zadanie opracowanie całościowej koncepcji zagospodarowania wąwozu położonego między ul. Lwowską a ul. Kiwerskiego.
Zleceniobiorca przygotowując ofertę powinien uwzględnić, w szczególności:
a) rozpoznanie istniejących uwarunkowań technicznych oraz materiałów źródłowych dotyczących terenu, którego dotyczy konkurs,
b) przeprowadzenie badań pod kątem aktualnych sposobów użytkowania terenu i funkcji, które spełnia dla mieszkańców okolicy i miasta. Wykonanie analizy stanu istniejącego oraz schematu funkcjonalno – przestrzennego (istniejącego i potencjalnego) dla terenu z uwzględnieniem inwentaryzacji przyrodniczej i technicznej. Celem badań powinno być m.in. wyodrębnienie interesariuszy do dalszej pracy (instytucji, organizacji, punktów usług i handlu, mieszkańców, grup użytkowników o różnych potrzebach odnośnie terenu: biznesowych, emocjonalnych, widokowych, funkcjonalnych itp.,
c) przygotowanie inspirujących i atrakcyjnych dla interesariuszy materiałów edukacyjnych i promocyjnych wykorzystujących zebrane wcześniej materiały źródłowe,
d) przygotowanie konsultacji z interesariuszami terenu utrzymanych w duchu dialogu z uczestnikami (m.in parafie i inne instytucje wyznaniowe, ośrodki oświaty i pomocy społecznej, przedsiębiorcy, mieszkańcy, rada dzielnicy) obejmujących m.in. etapy: informacyjno-edukacyjny, deliberacji z interesariuszami, wyboru finalnej koncepcji, informacji o efektach prac,
e) opracowanie zaleceń co do zagospodarowania terenu w stanie obecnym oraz ewentualnych przyszłych planowanych inwestycji na tym obszarze ze szczególnym uwzględnieniem zieleni,
f) przygotowanie na podstawie wniosków z konsultacji projektów koncepcyjnych zagospodarowania terenu:

wersja z uwzględnieniem stanu obecnego,
wersja wypracowana podczas konsultacji.

g) prowadzenie działań komunikacyjnych i promocyjnych wraz z dokumentacją fotograficzną.
Materiały podsumowujące zadanie powinny zawierać plansze z koncepcją w odniesieniu do sąsiedztwa z naniesieniem na aktualną mapę, wizualizacjami ukazującymi widoki istotne z punktu widzenia potrzeb interesariuszy (panoramy, zbliżenia, wnętrza i osie widokowe) ze szczególnym uwzględnieniem widoków z poziomu pieszych oraz podsumowanie konsultacji z wyjaśnieniem, dlaczego dane pomysły zostały wykorzystane, a inne odrzucone, dla zachowania partnerskiej obustronnej komunikacji z uczestnikami, a także innymi mieszkańcami Lublina.

Podmiot wybrany w ramach konkursu jest zobowiązany do ścisłej współpracy z komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta Lublin: zwłaszcza Biura Miejskiego Architekta Zieleni, Biura Partycypacji Społecznej, Biura Zagospodarowania Dolin Rzecznych i Wąwozów, Wydziału Gospodarowania Mieniem, Biura Rewitalizacji, Wydziałem Planowania oraz Wydziałem Architektury i Budownictwa.

II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania publicznego
1. Na realizację zadania publicznego zaplanowano w budżecie Miasta Lublin kwotę 85 000,00 zł.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin