W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ogłoszenie konkursowe - WKŁADY WŁASNE 2016

Ogłoszenie konkursowe - WKŁADY WŁASNE 2016
04.02.201611:39

Otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań publicznych skierowanych do mieszkańców Lublina, organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, zwanych dalej "organizacjami", działających na terenie Miasta Lublin, realizowanych przez organizacje w ramach programów finansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Miasta Lublin.

I. Rodzaj zadania publicznego
1. Wsparcie zadań publicznych skierowanych do mieszkańców Lublina oraz organizacji działających na terenie Miasta Lublin, realizowanych przez organizacje w ramach programów finansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Miasta Lublin w zakresie priorytetowych zadań publicznych wskazanych w rozdz. 5 § 6 ust. 2 Programu współpracy*.

II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania publicznego
1. W 2016 roku na realizację zadań publicznych wymienionego w punkcie I zaplanowano w budżecie Miasta Lublin kwotę 76 000 zł (siedemdziesiąt sześć tysięcy złotych).
2. Zastrzega się prawo do zmniejszenia bądź zwiększenia środków przeznaczonych do rozdysponowania w niniejszym konkursie, po zapoznaniu się z protokołem komisji konkursowej zawierającym informacje na temat ilości i jakości złożonych ofert.

III. Zasady przyznawania dotacji
1. Środki finansowe z budżetu Miasta Lublin mogą być przyznane na sfinansowanie tzw. „wkładu własnego” organizacji do wniosku, projektu bądź oferty, zwanego dalej „projektem”, realizowanego ze środków pochodzących spoza budżetu Miasta Lublin.
2. Ofertę na pokrycie brakującej części budżetu projektu, może złożyć oferent, który:
a) otrzymał już na realizację projektu środki spoza budżetu Miasta Lublin, przyznane w ramach otwartego naboru;
b) stara się o wsparcie projektu ze środków spoza budżetu Miasta Lublin (warunkiem jest złożony projekt).
3. Dofinansowanie ze środków Miasta Lublin nie może przekroczyć 40 % całkowitych kwalifikowanych kosztów realizacji zadania.
4. Postępowanie w sprawie przyznania dotacji odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w ustawie oraz w Programie współpracy.
5. Oferta powinna być złożona zgodnie ze wzorem określonym w Załączniku Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15.12.2010 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego, wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011 r. Nr 6, poz. 25).
6. Oferta musi być prawidłowo i czytelnie wypełniona pismem komputerowym (maszynowym), zawierać wszystkie wskazane w jej treści informacje i wymagane załączniki.
7. Wszystkie pozycje formularza oferty muszą zostać wypełnione, w przypadku, gdy dana pozycja oferty nie odnosi się do oferty lub zadania, należy wpisać np. „nie dotyczy”.
8. Komisja może wezwać organizację do uzupełnienia braków lub błędów formalnych w ofercie lub/i w załącznikach do oferty.
9. Oferent zobowiązany jest załączyć do oferty kopię umowy na finansowe wsparcie realizacji projektu ze środków pochodzących spoza budżetu Miasta Lublin, wraz z kopią złożonego projektu do instytucji dysponującej środkami spoza budżetu Miasta Lublin lub kopię złożonego projektu do instytucji dysponującej środkami spoza budżetu Miasta Lublin, wraz z dowodem złożenia (nadania) lub oświadczeniem o złożeniu projektu.
10. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski (tłumaczenie zwykłe).
11. Podpisanie umowy i przekazanie środków finansowych na wsparcie realizacji zadań publicznych będzie możliwe dopiero po otrzymaniu przez oferenta dotacji ze środków spoza budżetu Miasta Lublin oraz przedstawieniu dowodu
ich uzyskania (w postaci umowy, porozumienia lub innego dokumentu potwierdzającego otrzymanie przez oferenta dotacji).
12. Zastrzega się możliwość zmniejszania wielkości przyznanego dofinansowania w stosunku do wnioskowanej przez oferenta kwoty.
13. W przypadku uzyskania dofinansowania w wysokości mniejszej od wnioskowanej kwoty istnieje możliwość zmniejszenia wkładu własnego. Podmiot musi jednak zapewnić ten wkład na poziomie nie mniejszym niż jego procentowy udział w całości kosztów zadania deklarowany w ofercie i pod warunkiem zachowania zakresu rzeczowego zadania.

IV. Termin realizacji zadania
1. Zadanie musi być zrealizowane w terminie od dnia ogłoszenia wyników konkursu do 31 grudnia 2016 r.**
2. Wydatki w ramach realizacji zadania będą kwalifikowane od daty ogłoszenia wyników.

V. Warunki realizacji zadania
1. Zadanie zawarte w ofercie może być realizowane wspólnie przez więcej niż jeden podmiot, jeżeli oferta została złożona wspólnie, zgodnie z art. 14 ust. 2-5 ustawy. W tym przypadku także projekt wsparty środkami spoza budżetu Miasta Lublin powinien zostać przygotowany wspólnie z inną organizacją pozarządową lub podmiotem wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy. W takim przypadku wszystkie podmioty odpowiadają solidarnie za realizację zadania.
2. Dopuszcza się pobieranie opłat od adresatów zadania pod warunkiem, że podmiot realizujący zadanie publiczne prowadzi działalność odpłatną pożytku publicznego, z której zysk przeznacza na działalność statutową w ramach realizowanego zadania.
3. Wyłoniony podmiot zobowiązany będzie do zamieszczania we wszystkich drukach i materiałach promocyjnych związanych z realizacją zadania, a także w ogłoszeniach prasowych, reklamach, itp. informacji o tym, że zadanie jest realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin oraz do zamieszczania w ww. materiałach logotypów wskazanych przez Miasto Lublin.
4. Bez względu na czas realizacji zadania, określony w projekcie lub w umowie o dotację ze środków pochodzących spoza budżetu Miasta Lublin, w formularzu ofertowym (m.in. w harmonogramie planowanych działań, kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania oraz przewidywanych źródłach finansowania zadania) należy przedstawić tylko tę część zadania, która będzie:
a) obejmowała okres realizacji projektu z dofinansowaniem z budżetu Miasta Lublin;
b) skierowana do mieszkańców Lublin lub organizacji działających na terenie Miasta Lublin.

VI. Termin i warunki składania ofert
1. Oferty należy wypełnić i złożyć w wersji elektronicznej za pomocą platformy internetowej „WITKAC” udostępnionej na stronie www.witkac.pl oraz w wersji papierowej, po wydrukowaniu z platformy Witkac. Wersję papierową oferty, podpisaną przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta lub oferentów należy złożyć osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańców w Ratuszu, Urząd Miasta Lublin, Pl. Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin (decyduje data wpływu) lub za pośrednictwem poczty na adres: Kancelaria Prezydenta, Referat ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i partycypacji społecznej, Urząd Miasta Lublin, Pl. Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin (decyduje data wpływu).
2. Pierwszy termin składania ofert upływa 26 lutego 2016 roku. Po upływie wskazanego w poprzednim zdaniu terminu, oferty należy składać do 15-tego dnia każdego miesiąca, przy czym ostatecznym terminem jest 15 lipca 2016 roku. Jeśli 15 dzień miesiąca wypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy termin składania ofert mija w pierwszy dzień roboczy następujący po nim.
3. Oferty, które wpłyną po dniu 15 lipca 2016 roku, nie będą objęte procedurą konkursową.
4. Oferta powinna zostać dostarczona w zamkniętej kopercie.
5. Na kopercie powinny się znaleźć następujące informacje:
a) nazwa i adres oferenta,
b) dopisek „OFERTA”.
6. Zasady podpisywania oferty:
a) oferta powinna być podpisana przez osoby wskazane w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innym równoważnym dokumencie, posiadające na dzień składania oferty prawo reprezentacji oferenta;
b) w przypadku udzielenia pełnomocnictwa - oferta może być podpisana przez osoby w nim wskazane.
7. Do oferty konkursowej obligatoryjnie należy dołączyć:
a) aktualny (zgodny ze stanem faktycznym) odpis z rejestru lub odpowiednio wyciąg z ewidencji - o ile nie jest on dostępny w internetowej Wyszukiwarce Podmiotów Krajowego Rejestru Sądowego - lub innych dokumentów potwierdzających status prawny Wnioskodawcy i umocowanie osób go reprezentujących. W przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną, niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru, dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta(-ów);
b) pełnomocnictwo, w przypadku podpisania oferty przez pełnomocnika wraz z kopią dowodu opłaty skarbowej;
c) kopię umowy na finansowe wsparcie realizacji projektu ze środków pochodzących spoza budżetu Miasta Lublin, wraz z kopią złożonego projektu do instytucji dysponującej środkami spoza budżetu Miasta Lublin lub kopię złożonego projektu do instytucji dysponującej środkami spoza budżetu Miasta Lublin wraz z dowodem złożenia (nadania) lub oświadczeniem o złożeniu projektu.
8. Jeśli środki finansowe przeznaczone na ten konkurs zostaną w całości rozdysponowane w pierwszym lub w kolejnych terminach, o których mowa w pkt. 3, zastrzega się możliwość nierozpatrywania ofert złożonych w następnych terminach.
9. Przed złożeniem oferty, ale nie później niż 3 dni przed ostatecznym terminem składania ofert, istnieje możliwość skonsultowania jej treści pod kątem wymogów formalnych. Konsultacje odbywają się po wcześniejszym telefonicznym umówieniu spotkania – tel. 81 466 19 54.

VII. Termin i tryb wyboru oferty.
1. Do oceny ofert Prezydent Miasta Lublin, w drodze zarządzenia, powoła komisję konkursową w celu opiniowania złożonych ofert.
2. Postępowanie konkursowe prowadzone będzie w oparciu o zasady i kryteria określone w ustawie oraz w Programie współpracy.
3. Postępowanie konkursowe składać się będzie z dwóch etapów (oceny formalnej i merytorycznej) i będzie się odbywać na podstawie kart oceny, których wzór określił Prezydent w drodze zarządzenia.
4. W pierwszym etapie członkowie komisji konkursowej dokonają oceny formalnej ofert.
5. Ocena formalna oferty będzie przeprowadzona w oparciu o następujące kryteria formalne:
- oferta została złożona przez uprawnionego oferenta;
- oferta została złożona na obowiązującym druku;
- oferta wypełniona jest czytelnie i kompletnie;
- oferta została złożona w terminie i miejscu wskazanym w ogłoszeniu;
- oferta jest złożona na zadanie, którego realizacja jest zgodna z celami statutowymi oferenta;
- termin realizacji oferowanego zadania mieści w ramach czasowych określonych w ogłoszeniu;
- wymagany udział środków własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania jest na poziomie i w formie wskazanej w ogłoszeniu;
- oferta jest podpisana przez upoważnione osoby;
- oferta zawiera wymagane w ogłoszeniu załączniki;
- inny błąd formalny wskazany przez członków komisji wraz z uzasadnieniem.
6. Wykaz wszystkich ofert, które wpłyną w odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie, wraz z informacją o wynikach oceny formalnej, zostanie zamieszczony na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Lublin, Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Lublin oraz na stronach internetowych Miasta, w terminie 7 dni roboczych od daty złożenia ofert.
7. Do oceny merytorycznej zostaną dopuszczone wyłącznie oferty spełniające wymogi formalne.
8. Do oceny merytorycznej ofert stosowane będą następujące elementy i punktacja:
a) możliwość realizacji zadania publicznego przez oferenta – 20 punktów;
b) proponowana jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których oferent będzie realizował zadanie – 35 punktów;
c) przedstawiona kalkulacja kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do jego zakresu rzeczowego – 15 punktów;
d) wysokość planowanego przez oferenta udziału środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania:
od 40 do 50 % - 1-2 pkt;
od 51 % do 60 % - 3-4 pkt;
od 61 % do 70 % - 5-6 pkt;
od 71 % do 80 % - 7-8 pkt;
od 81 % do 100 % -9-10 pkt;
e) planowany przez oferenta wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków:
wkład osobowy – do 7 pkt;
wkład rzeczowy – do 3 pkt;
f) ocena realizacji zadań publicznych, w przypadku organizacji, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne, w tym rzetelności i terminowości oraz sposobu rozliczenia środków otrzymanych na realizację zadań – 10 punktów.
9. Komisja, na każdym etapie swojej pracy, może wezwać do złożenia wyjaśnień w sprawie oferty, osobę wyznaczoną w ofercie do składania wyjaśnień.
10. Ostateczna ocena merytoryczna oferty jest średnią arytmetyczną ocen poszczególnych członków komisji.
11. Oferta, która w wyniku oceny merytorycznej uzyskała mniej niż 65 punktów, zostaje odrzucona.
12. Komisja konkursowa rozpatrzy oferty w terminie do 30 dni licząc od terminu na ich złożenie, określonego w ogłoszeniu o konkursie, a następnie niezwłocznie przedstawi Prezydentowi Miasta Lublin, lub jego zastępcy działającemu na podstawie upoważnienia udzielonego przez Prezydenta, protokół z listą rekomendowanych do dofinansowania projektów.
13. Prezydent lub jego zastępca, działający na podstawie upoważnienia Prezydenta, podejmuje rozstrzygnięcie dotyczące ostatecznego wyboru ofert w terminie 7 dni od przekazania protokołu.
14. Wyniki konkursu, niezwłocznie po wyborze ofert, ogłoszone będą w Biuletynie Informacji Publicznej, na elektronicznej tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin. Rozstrzygnięcie to jest ostateczne i nie przysługuje od niego żaden tryb odwoławczy.
15. Każdy, w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu, może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.
16. Wszystkie oferty zgłoszone do konkursu wraz z załączoną dokumentacją pozostaną w aktach Urzędu Miasta Lublin i bez względu na okoliczności nie będą zwracane oferentom na żadnym etapie postępowania konkursowego ani po jego zakończeniu.
17. Umowa realizacji zadania publicznego zawierana będzie bez zbędnej zwłoki.
18. Otwarcia ofert nastąpią w dniach:
a) 29 lutego 2016 r. o godzinie 12.00 w Urzędzie Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, pok. 109 (I piętro) – dla terminu składania ofert 26 lutego 2016 r.;
b) 16 marca 2016 r. o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, pok. 109 (I piętro) – dla terminu składania ofert 15 marca 2016 r.;
c) 18 kwietnia 2016 r. o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, pok. 109 (I piętro) – dla terminu składania ofert 15 kwietnia 2016 r.;
d) 17 maja 2016 r. o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, pok. 109 (I piętro) – dla terminu składania ofert 16 maja 2016 r.;
e) 16 czerwca 2016 r. o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, pok. 109 (I piętro) – dla terminu składania ofert 15 czerwca 2016 r.;
e) 18 lipca 2016 r. o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, pok. 109 (I piętro) – dla terminu składania ofert 15 lipca 2016 r.

19. Proces oceny formalnej odbędzie się na w/w posiedzeniach. W przypadku napłynięcia dużej ilości ofert, ocena formalna będzie odbywała się także w kolejnych dniach roboczych.

VIII. W latach 2010 – 2011 zadania tego samego rodzaju nie były realizowane. W 2012 roku na wsparcie zadań publicznych skierowanych do mieszkańców Lublina, realizowanych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w ramach programów finansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Miasta Lublin przeznaczono kwotę 94 000 zł, w 2013 roku – 90 000 zł, w 2014 roku - 99 767 zł, w 2015 roku – 80 000 zł.

* Do zadań realizowanych we współpracy finansowej należą:
1) przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Lublin na 2016 rok:
a) zwiększanie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu,
b) udzielanie rodzinom, w których występują problemy alkoholowe pomocy psychospołecznej i prawnej, a w szczególności ochrony przed przemocą w rodzinie,
c) prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, w szczególności dla dzieci i młodzieży,
d) wspomaganie działalności instytucji, stowarzyszeń i osób fizycznych, służącej rozwiązywaniu problemów alkoholowych,
e) wspieranie zatrudnienia socjalnego poprzez dofinansowanie prowadzenia centrum integracji społecznej, w szczególności dla osób uzależnionych od alkoholu,
2) przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Lublin:
a) w obszarze profilaktyka: wspieranie rozwoju programów profilaktyki uniwersalnej, wspieranie rozwoju programów profilaktyki selektywnej i wskazującej, podniesienie poziomu wiedzy na temat problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych i możliwości zapobiegania zjawisku, podnoszenie kwalifikacji zawodowych osób zaangażowanych w działalność profilaktyczną,
b) w obszarze leczenie, rehabilitacja, ograniczenie szkód zdrowotnych i reintegracja społeczna: zwiększanie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób używających szkodliwie i uzależnionych od narkotyków, zwiększanie dostępności programów ograniczania szkód zdrowotnych dla osób używających szkodliwie i uzależnionych od narkotyków, zmniejszanie marginalizacji społecznej wśród osób używających narkotyków szkodliwie oraz osób uzależnionych,
c) w obszarze badania i monitoring oraz wspomaganie działań instytucji, organizacji pozarządowych i osób fizycznych, służących rozwiązywaniu problemów narkomanii: monitorowanie postaw społecznych na temat problemów narkotyków i narkomanii,
3) promocja i ochrona zdrowia:
a) prowadzenie lokalnych akcji i imprez mających na celu promocję zdrowia,
b) wspieranie inicjatyw w zakresie prowadzenia działalności edukacyjnej o tematyce prozdrowotnej (szkolenia, konferencje, seminaria, debaty, warsztaty),
c) realizacja profilaktycznych programów zdrowotnych, w tym z zakresu ochrony zdrowia psychicznego,
4) działania na rzecz rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych:
a) prowadzenie warsztatów terapii zajęciowej,
b) realizacja zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej na zlecenie Miasta Lublin przez organizacje pozarządowe ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
c) organizowanie sportu, kultury, turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
d) świadczenie usługi asystenta osoby niepełnosprawnej,
e) rehabilitacja osób niepełnosprawnych,
f) realizacja programów promujących osiągnięcia osób niepełnosprawnych,
g) prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej,
h) organizacja akcji i realizacja programów upowszechniających wiedzę o przyczynach i skutkach niepełnosprawności oraz sposobach jej zapobiegania,
i) organizacja kursów i szkoleń przygotowujących do pracy z osobami niepełnosprawnymi,
j) integracja osób niepełnosprawnych,
k) prowadzenie placówek specjalistycznych dla osób niepełnosprawnych,
5) pomoc społeczna, wspieranie rodziny i piecza zastępcza, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób:
a) w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej:
- prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie opiekuńczej, specjalistycznej lub pracy podwórkowej realizowanej przez wychowawcę,
- prowadzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego, rodzinnego, interwencyjnego, specjalistyczno - terapeutycznego,
- realizacja działań wspierających i edukacyjnych,
- rzecznictwo praw dziecka,
b) w zakresie udzielania schronienia, posiłku, niezbędnego ubrania osobom tego pozbawionym:
- zapewnienie miejsc noclegowych w noclegowniach, schroniskach, ogrzewalniach, domach dla bezdomnych,
- prowadzenie taniego żywienia w formie kuchni społecznych,
- realizacja założeń rządowego programu powrót osób bezdomnych do społeczności,
- dystrybucja żywności pochodzącej z rezerwy UE przez organizacje na rzecz osób i rodzin pozostających w trudnej sytuacji życiowej i zagrożonych wykluczeniem społecznym,
c) w zakresie organizowania i świadczenia usług opiekuńczych i specjalistycznych osobom, które ze względu na wiek, chorobę, niepełnosprawność, wymagają częściowej lub całodobowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, a rodzina nie może takiej pomocy zapewnić:
- świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz mieszkańców Miasta Lublin w miejscu ich zamieszkiwania,
- prowadzenie ośrodków wsparcia, w tym: środowiskowych domów samopomocy i klubów samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, dziennych domów pomocy, domów dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, klubów samopomocy,
- prowadzenie domów pomocy społecznej,
d) w zakresie aktywizacji zawodowej kobiet i mężczyzn nie pracujących, będących w wieku aktywności zawodowej i długotrwale korzystających ze świadczeń,
e) w zakresie reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach centrum integracji społecznej i Klubu Integracji Społecznej,
f) w zakresie prowadzenia programów specjalistycznego wsparcia w środowisku dla osób w sytuacji kryzysowej, w tym z problemem przemocy w rodzinie, uzależnienia, po przeżyciach traumatycznych i innych,
g) w zakresie integracji i wspierania cudzoziemców, którzy otrzymali status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą, przebywających na terytorium Miasta,
h) w zakresie realizacji inicjatyw z obszaru ekonomii społecznej,
i) w zakresie dostępu osób ubogich i migrantów do poradnictwa obywatelskiego i prawnego,
j) w zakresie udzielania wsparcia ofiarom przemocy i osobom zagrożonym przemocą:
- prowadzenie placówek wspierania ofiar przemocy w rodzinie,
6) kultura i sztuka:
a) Miasto Kultury - realizacja przedsięwzięć o zasięgu miejskim, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury w celu podniesienia jakości życia mieszkańców Lublina,
b) Dzielnice Kultury - realizacja przedsięwzięć o zasięgu lokalnym w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury w celu zwiększenia potencjału kulturalnego lubelskich dzielnic oraz włączenia społeczności lokalnych w proces rozwoju miasta poprzez kulturę,
c) tworzenie kolekcji sztuki współczesnej,
7) ekologia, dziedzictwo przyrodnicze i ochrona zwierząt:
a) realizacja programów zwiększających świadomość ekologiczną mieszkańców Miasta w sprawach dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi, ochrony przyrody, zwierząt i środowiska naturalnego,
b) wydawanie biuletynów informacyjno-edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska,
c) organizacja programu upowszechniającego ruch rowerowy jako alternatywnego środka transportu dla komunikacji samochodowej z uwzględnieniem jego pozytywnego wpływu na środowisko oraz organizacja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie,
d) pomoc w tworzeniu ścieżek dydaktycznych,
e) ochrona i zwiększenie zasobów przyrodniczych Miasta Lublin,
8) turystyka, krajoznawstwo, wypoczynek dzieci i młodzieży:
a) realizacja zadań w zakresie rozwoju turystyki i krajoznawstwa,
b) organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży,
9) sport:
a) realizacja programów szkolenia sportowego w różnych kategoriach wiekowych,
b) organizacja zawodów sportowych,
c) organizacja systemu współzawodnictwa sportowego szkół i uczelni,
d) Aktywny Lublin - realizacja programów promujących aktywność fizyczną mieszkańców Miasta w ramach różnych grup społecznych, w szczególności wśród uczniów, studentów, seniorów, osób niepełnosprawnych,
10) upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działania wspomagające rozwój demokracji:
a) promowanie partycypacyjnego modelu zarządzania Miastem,
b) podejmowanie działań promujących dialog międzykulturowy,
c) podejmowanie działań edukacyjnych zmierzających do zwiększenia świadomości prawnej społeczeństwa na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji obywatelskiej (Dz. U. z 2015 r., poz. 1255),
11) udzielanie nieodpłatnego poradnictwa prawnego na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji obywatelskiej (Dz. U. z 2015 r., poz. 1255),
12) działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości:
a) wspieranie programów edukacyjnych, szkoleniowych w zakresie propagowania idei przedsiębiorczości, w szczególności wśród uczniów i studentów,
b) kształtowania postaw przedsiębiorczych,
c) działań wspomagających rozwój gospodarczy miasta,
d) nawiązywania efektywnej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a środowiskiem akademickim,
e) integracji lubelskiego środowiska przedsiębiorców w celu wypracowania skutecznych instrumentów wsparcia lokalnego rynku pracy zwiększających zatrudnienie, w szczególności w tzw. branżach priorytetowych,
f) tworzenia ekosystemu przedsiębiorczości w Lublinie, opartego na lokalnych przedsiębiorstwach i kreatywnej przedsiębiorczości,
13) działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalność na rzecz organizacji:
a) prowadzenie portalu dla lubelskich organizacji,
14) realizacja programów służących aktywizacji i integracji osób w podeszłym wieku.

** Umowa z oferentem uzyskującym dofinansowanie będzie podpisywana niezwłocznie po ogłoszeniu wyników konkursu. Aby ustalić przybliżony termin ogłoszenia wyników konkursu, a tym samym termin rozpoczęcia realizacji zadania, jaki należy uwzględnić w ofercie, należy wziąć pod uwagę termin składania oferty, ilość dni konieczną na ocenę formalną i merytoryczną (maksymalnie 30 dni) oraz ilość dni na podjęcie ostatecznej decyzji przez Prezydenta (maksymalnie 7 dni). Przykłady: przy założeniu, że oferta jest złożona w terminie do:
- 26 lutego, termin rozpoczęcia realizacji zadania powinien być określony najwcześniej na 1 kwietnia;
- 15 marca, termin rozpoczęcia realizacji zadania powinien być określony najwcześniej na 2 maja;
- 15 kwietnia, termin rozpoczęcia realizacji zadania powinien być określony najwcześniej na 1 czerwca;
- 16 maja, termin rozpoczęcia realizacji zadania powinien być określony najwcześniej na 1 lipca;
- 15 czerwca, termin rozpoczęcia realizacji zadania powinien być określony najwcześniej na 1 sierpnia;
- 15 lipca, termin rozpoczęcia realizacji zadania powinien być określony najwcześniej na 1 września.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin