W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Kundelka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Dzień Kundelka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
24.10.202211:37

W najbliższą środę (26 października) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym na zajęcia edukacyjne. Okazją do zorganizowania wydarzenia jest obchodzony 25 października Dzień Kundelka.

– Większość psów przebywających w schroniskach dla bezdomnych zwierząt to mieszańce. Dlatego Dzień Kundelka to doskonała okazja, by je odwiedzić. W tym roku, z okazji tego święta, lubelskie Schronisko przygotowało zajęcia edukacyjne, na które zapraszamy dzieci i młodzież. Będą oni mogli poznać mieszkańców placówki oraz dowiedzieć się jak postępować ze zwierzakami. Bardzo ważne jest, by już od najmłodszych lat kształtować prawidłowe postawy wobec zwierząt – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Temat przewodni zajęć dotyczy popularyzowania wśród młodych mieszkańców Lublina prawidłowych postaw wobec zwierząt. Ponadto, uczestnicy wydarzenia będą mieli również okazję poznać podopiecznych Schroniska, a także dowiedzieć się więcej o psim zachowaniu i zwyczajach. Zaplanowano dwa spotkania, które poprowadzi zoopsycholog Dariusz Ornal.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 358 zwierząt, w tym 151 psów, 106 kotów i 101 zwierząt egzotycznych.

Zajęcia edukacyjne odbędą się w środę (26 października), o godz. 10.30 oraz 12.30, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie