W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Happening „Wyglądają inaczej – czują tak samo” w Światowy Dzień Zwierząt

Happening „Wyglądają inaczej – czują tak samo” w Światowy Dzień Zwierząt
02.10.202015:09

W najbliższą niedzielę (4 października) o godz. 12.30 na Placu Litewskim odbędzie się happening „Wyglądają inaczej – czują tak samo”, organizowany z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Wszyscy miłośnicy zwierząt, którzy wezmą udział w plenerowym wydarzeniu poznają podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Światowy Dzień Zwierząt to święto ustanowione w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i jest ono wstępem do Światowego Tygodnia Zwierząt. Ideą obchodów jest kształtowanie odpowiednich postaw wobec środowiska i szerzenie powszechnej świadomości na temat praw zwierząt. Dla lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt ta data jest najważniejszą datą w roku kalendarzowym. 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5 jest miejską jednostką utworzoną w 2007 r. Aktualnie przebywa w nim około 205 psów i 107 kotów. Do lubelskiego schroniska trafiają zwierzęta z wypadków komunikacyjnych, takie, które zgubiły się właścicielom, ofiary ludzkiej przemocy, czy porzucone. W lubelskim Schronisku mieści się także egzotarium. Aktualnie pod opieką są tu 63 zwierzęta: żółwie, jaszczurki, węże, pająki. To jedyna taka placówka w kraju, która łączy funkcję schroniska, centrum rehabilitacji oraz ośrodka edukacyjnego dla zwierząt egzotycznych.

Więcej o Schroniska na profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej: www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom