W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Informacja o jakości powietrza na wyświetlaczach przystankowych ZTM

25.10.201909:33

Dane dotyczące jakości powietrza od 25 października pokażą elektroniczne tablice przy 60 przystankach komunikacji miejskiej. Miasto podejmuje pierwsze testowe działania związane z prezentowaniem informacji w ten sposób.

Wprowadzenie ich na wyświetlaczach ZTM w każdej dzielnicy Lublina jest kontynuacją działań edukacyjnych w ramach społecznej kampanii "Miasto to tez Twój dom - Masz wpływ na dobra atmosferę". Jest to również realizacja jednej z rekomendacji Panelu Obywatelskiego.

Wyświetlacz pokaże aktualny indeks jakości powietrza, określony jako: bardzo dobry, dobry, umiarkowany, dostateczny, zły lub bardzo zły, a także informację o średniogodzinowym stężeniu pyłu PM10 i normę maksymalnego stężenia. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 2012 r. w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu wynosi ona 150 μg/m3 (średniodobowo).

  • Przykładowa informacja z wyświetlacza: Indeks jakości powietrza jest bardzo dobry. Pył zawieszony PM10: 13.7 > µg/m3 (poziom alarmowy 300 µg/m3).

Tablica wyświetli dane ze strony Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, podawane będą w mikrogramach na metr sześcienny. Informacja o aktualnym stanie powietrza publikowana jest także od tego roku na stronie internetowej lublin.eu - po lewej stronie w "Komunikatach".

logo ekolublin