W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inwentaryzacja azbestu na terenie Miasta Lublin

Inwentaryzacja azbestu na terenie Miasta Lublin
13.05.202414:37

Wydział Ochrony Środowiska informuje, że w maju br. przystąpi do realizacji zadania polegającego na inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Miasta Lublin.

Inwentaryzacja zostanie przeprowadzona w okresie maj – wrzesień 2024 r. przez pracowników Zakładu Analiz Środowiskowych Eko - precyzja Paweł Czupryn w ramach umowy podpisanej z Gminą Lublin. Dzięki temu powstanie aktualna, szczegółowa i kompletna baza danych o ilości azbestu znajdującego się na terenie naszego Miasta. Przypominamy, że ostatnia inwentaryzacja była przeprowadzona w 2018 r.

Konieczność opracowania inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest wynika z zapisów „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009 – 2032”. Jest także jednym z działań, służących osiągnięciu celów zaplanowanych w dokumentach strategicznych. Posiadanie aktualnych danych jest również niezbędne dla sprawnego monitorowania procesu usuwania wyrobów azbestowych z terenu Miasta Lublin.

Mając na uwadze sprawne i dokładne przeprowadzanie wspomnianych prac, zwracamy się do mieszkańców Miasta Lublin z prośbą o udzielenie informacji na temat miejsc występowania materiałów zawierających azbest znajdujących się na posesjach osobom przeprowadzającym prace inwentaryzacyjne z Zakładu Analiz Środowiskowych Eko – precyzja Paweł Czupryn. Osoby te będą zobowiązane okazać Państwu pismo z Urzędu Miasta Lublin informujące o prowadzonych pracach ze wskazaniem imienia i nazwiska osoby sporządzającej inwentaryzację.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji ww. zadania prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska pod numerem telefonu 81 466 26 09 lub 81 466 26 10.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie