W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jesienna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie

Jesienna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie
18.09.202009:02

W dniach 18 – 21 września br. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie akcji ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotu w ilości 20 - 30 dawek na 1 km2. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo-plastykowy wielkości ok. 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu.

Nie wolno dotykać szczepionki !!! Osoba mająca kontakt ze szczepionką powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem. Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii. Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.

Termin akcji może ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub w związku z pandemią COVID-19. Informacje na ten temat będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, www.wiw.lublin.pl.

W załączeniu informacja dotycząca szczepień lisów wolno żyjących wystosowana przez Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Pliki do pobrania

  • szczepienie lisów jesien 2020.pdf
    Ogłoszenie: Szczepienie lisów jesień 2020, na ogłoszeniu: termin: 18-21 września, ostrzeżenie dla ludzi i zwierząt domowych o zrzucaniu szczepionki na terenach leśnych, łąkach i polach

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom