W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolorowy i ekologiczny mural na biurowcu LPEC S.A.

Kolorowy i ekologiczny mural na biurowcu LPEC S.A.
18.07.202210:48

Wysoki na ponad 15 metrów i szeroki na prawie 6 metrów mural powstał na ścianie budynku LPEC S.A. przy ul. Puławskiej 28 w Lublinie. Wesoły, pełen kolorów obraz, dzięki użyciu specjalnych preparatów, ma dodatkowo funkcję oczyszczania powietrza!

Myślą przewodnią projektu muralu jest hasło: Ekologia to My. Ekologia zaczyna się w domu - to właśnie tu podejmujemy decyzję, które mają znaczący wpływ na przyszłość. Wycieczka samochodem, rowerem czy może jednak pieszo? Zakupy z torbą wielorazową materiałową czy tzw. foliówką? Woda w szklanej butelce czy plastikowej? Przegrzewanie mieszkania czy wietrzenie z głową? Są to małe decyzje, ale o ogromnej sile! Mural w przystępny sposób prezentuje zależności między naszymi wyborami a ich konsekwencjami dla środowiska naturalnego.

Mural przedstawia symboliczny przekrój bloku mieszkalnego i jego mieszkańców w różnym wieku i wykonujących różne czynności. Zwraca w ten sposób uwagę na to, że nigdy nie jest za późno na zmianę naszych przyzwyczajeń i naukę nowych. Tak młode jak i starsze pokolenie w pełni świadomie powraca do naturalnych rozwiązań oszczędzających nasze środowisko.

Obraz powstał przy użyciu mocnych, radosnych kolorów, które symbolizują ciepłe relacje międzyludzkie i życie w zgodzie z naturą, w środowisku pozbawionym zanieczyszczeń i smogu. Do realizacji tej wizji przyczynia się samo dzieło, które w całości pokryte zostało lakierem pochłaniającym zanieczyszczenia. 85 m2 powierzchni muralu pokrytych lakierem antysmogowym, oczyszcza tyle powietrza, co 25 dużych drzew liściastych!

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie