W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs plastyczny „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam”

Konkurs plastyczny „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam”
23.01.202410:47

Miasto Lublin zaprasza dzieci i młodzież lubelskich szkół podstawowych do udziału w konkursie na projekt płóciennej ECO torby. Szkoły mogą składać prace plastyczne swoich uczniów od 12 lutego do 11 marca.

– Plastikowe odpady to jeden z najpoważniejszych problemów cywilizacyjnych. Każdego roku na świecie zużywa się około 60 milionów ton jednorazowych reklamówek. Jedna torebka produkowana jest w krócej niż sekundę, a czas jej rozkładu to nawet 400 lat. Dlatego jak co roku w Dniu bez Opakowań Foliowych zachęcamy mieszkanki i mieszkańców Lublina do wprowadzania ekologicznych nawyków zakupowych do swojego codziennego życia, które przyczynią się do zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów. Osiągniemy to między innymi rezygnując z foliowych reklamówek, używając wielorazowych toreb na zakupy, kupując produkty w ekologicznych opakowaniach i pochodzących z recyklingu, a także ograniczając zakupy i prawidłowo segregując odpady – mówi Katarzyna Madoń-Kremeś, Zastępczyni Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Konkurs „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam” ma zwrócić uwagę mieszkanek i mieszkańców Lublina, a w szczególności tych najmłodszych na problem wytwarzania ogromnej ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Tematyka pracy plastycznej powinna nawiązywać do celu konkursu. Należy wziąć pod uwagę, że projekt zostanie przeniesiony na ekologiczną płócienną torbę. Praca powinna być wykonana w formacie A4, techniką płaską – rysunek, bez użycia sypkich materiałów. Może zawierać hasło do 5 słów zachęcające do rezygnacji z używania opakowań foliowych. Prace powinny zostać wykonane indywidualnie.

Projekty plastyczne należy wysłać na adres: Wydział Ochrony Środowiska, Urząd Miasta Lublin, ul. Zana 38, 20-601 Lublin, z dopiskiem: „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam” lub dostarczyć osobiście w zamkniętej kopercie do pokoju nr 117 (sekretariat Wydziału), w dniach od 12 lutego do 11 marca, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00  Zwycięska praca zostanie nadrukowana na torbach płóciennych, które będą udostępniane mieszkankom i mieszkańcom podczas ekologicznych wydarzeń organizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska. Laureat, poza upominkiem i dyplomem, otrzyma komplet toreb swojego projektu dla siebie i uczniów swojej klasy.

Okazją do ogłoszenia konkursu był obchodzony 23 stycznia Dzień bez Opakowań Foliowych.
Regulamin konkursu plastycznego „ECO torbę mam – zaprojektowałem sam”

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie