W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Masz wpływ na dobra atmosferę - plansze na placu Łokietka

16.10.201910:51
Zapraszamy do oglądania wystawy na placu Łokietka, z której mieszkańcy dowiedzą się z jakiej oferty miasta mogą skorzystać i jaki mają wpływ na lepsze powietrze. Plansze zostały ustawione w ramach trwającej kampanii „Miasto to też Twój dom – Masz wpływ na dobra atmosferę” na placu Łokietka (przed Ratuszem) i pozostaną w tej lokalizacji do końca listopada br.
 
Tworzenie nowej kampanii edukacyjno-informacyjnej to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, którzy coraz bardziej interesują się tematyką jakości powietrza w mieście. To również realizacja jednej z rekomendacji Panelu Obywatelskiego. Kampanię zainaugurowała wystawa na temat wpływu samych mieszkańców na ograniczenie niskiej emisji (na placu Łokietka), w przestrzeni miasta pojawią się informacje na billboardach, w autobusach oraz przystankach autobusowych. Wszystkie lubelskie placówki oświatowe otrzymają przygotowane scenariusze lekcji i materiały edukacyjne do wykorzystania w ramach prowadzonych zajęć. Dodatkowo, Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przeprowadzi w wybranych placówkach tzw. lekcje ciepła. W przestrzeni miejskiej planowane są happeningi z udziałem miejskich spółek. Wydarzenia związane z kampanią można będzie śledzić na portalach społecznościowych: Miasto Lublin i Miasto to też Twój dom. Szczegóły dotyczące kampanii znajdują się na stronie internetowej miasta.

logo ekolublin