W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe schronienia dla drobnych zwierząt pojawią się w Lublinie

Nowe schronienia dla drobnych zwierząt pojawią się w Lublinie
06.07.202211:38

Miasto realizuje kolejne działania na rzecz ochrony zwierząt i zwiększania bioróżnorodności. W lipcu, na terenie Lublina pojawią się nowe schronienia dla drobnych zwierząt: domki dla jeży, hotele dla owadów oraz schrony dla nietoperzy.

– Kontynuujemy działania na rzecz zwiększania populacji dzikich zwierząt w naszym mieście. Poprzez zakup kolejnych schronień chcemy stworzyć dla nich nowe miejsca siedliskowe i lęgowe oraz dogodniejsze warunki do życia w miejskim ekosystemie. Naszym celem jest także zbudowanie świadomości mieszkańców Lublina na temat prawidłowego postępowania z dzikimi zwierzętami oraz niezwykle ważnej roli, jaką odgrywają w mieście - wiele gatunków stanowi ogromne wsparcie w walce ze szkodnikami, takimi jak ślimaki czy uciążliwe owady – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Łącznie zakupiono 80 domków dla jeży, 70 hoteli dla owadów oraz 320 schronów dla nietoperzy. Dodatkowo, z myślą o wsparciu ptaków w okresie zimowym, Miasto nabyło 200 karmników oraz tabliczki z zasadami ich dokarmiania. Zakup asortymentu sfinansowano w ramach projektu VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Lublin przyjazny zwierzętom”, zgodnie ze zgłoszonym wcześniej przez szkoły, przedszkola oraz zarządców i administratorów lubelskich osiedli mieszkaniowych zapotrzebowaniem.

W najbliższych dniach rozpocznie się wydawanie artykułów. Domki dla jeży trafią do kilkudziesięciu zainteresowanych przedszkoli i szkół podstawowych, natomiast hotele dla owadów, schrony dla nietoperzy i karmniki dla ptaków pojawią się przy placówkach oświatowych oraz na terenach zarządzanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe.

Przypominamy również, że dzięki środkom pochodzącym z Budżetu Obywatelskiego Miasto zakupiło w tym roku także 200 budek lęgowych dla jerzyków, po które mogą zgłaszać się miejskie placówki oświatowe i zarządcy osiedli. Do rozdysponowania pozostało jeszcze 50 schronień. Informację o zapotrzebowaniu na budki należy przesłać na adres e-mail: . O ich przyznaniu zadecyduje kolejność zgłoszeń.
 

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie