W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Obowiązkowa deratyzacja w okresie wrzesień-październik

Obowiązkowa deratyzacja w okresie wrzesień-październik
10.09.201909:24

Przypominamy właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności przeprowadzenia deratyzacji w okresie wrzesień-październik, poprzez wyłożenie trutki na gryzonie w miejscach takich jak: węzły ciepłownicze i przyłącza, korytarze, inne pomieszczenia piwniczne, zsypy i komory zsypowe, osłony śmietnikowe, pomieszczenia produkcyjne, magazyny. Obowiązkowej deratyzacji podlegają nie tylko obszary zabudowy mieszkaniowej, ale również usługowej, techniczno-produkcyjnej oraz obszary zabudowy produkcyjnej w gospodarstwach rolnych i hodowlanych.

Działania te są konieczne, gdyż występowanie populacji gryzoni na terenie miasta zwiększa ryzyko wystąpienia chorób przenoszonych na ludzi i zwierzęta im towarzyszące za pośrednictwem szczurów i myszy. Mając na uwadze bezpieczeństwo sanitarne, zachodzi konieczność zastosowania niezbędnych środków zapobiegających ewentualnemu rozprzestrzenianiu się chorób, których nosicielami mogą być gryzonie.

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji wynika z zapisów Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin przyjętego Uchwałą nr 485/XVIII/2016 Rady Miasta Lublin z dnia 19 maja 2016 r. Tekst jednolity Regulaminu stanowi załącznik do Obwieszczenia nr 4/XL/2018 Rady Miasta Lublin z dnia 22 lutego 2018 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom