W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Posprzątajmy Lublin na wiosnę - edycja 2019

17.04.201915:06

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się czas prządków w domach, ogrodach i na terenach lubelskich skwerów i trawników. Dbanie o czystość naszego otoczenia należy do obowiązków każdego mieszkańca, bo tylko przy wspólnym działaniu można osiągnąć zamierzony cel. Tej odpowiedzialności za stan otoczenia uczymy dzieci i młodzież z lubelskich przedszkoli i szkół. Dlatego w harmonogramie wydarzeń proekologicznych, organizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin na kwiecień przewidziana jest akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Zachęcamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta do spojrzenia na Lublin jak na własny dom – miejsce zasługujące na szacunek i troskę.

Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie, a w roku bieżącym będzie miało miejsce w dniach: 25 i 26 kwietnia. Dzięki tej inicjatywie każdego roku dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami podejmują trud sprzątania pozostawionych przez innych odpadów.

Głównym celem przedsięwzięcia jest budzenie oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców miasta oraz uzmysłowienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko oraz za wygląd naszego wspólnego domu.

W roku bieżącym do udziału w akcji zgłosiło się: 30 przedszkoli, 11 szkół podstawowych, 5 zespołów szkół, 4 ośrodki szkolno-wychowawcze i Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w rękawice i worki, które można odbierać od 16 kwietnia w godz. 8-15 w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, przy ul. Tomasza Zana 38 w pok. 12. 

Odbiór zebranych odpadów zapewnia Urząd Miasta Lublin.

logo ekolublin