W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt „Nie truj powietrza – miej wpływ na to czym oddychasz”

Projekt „Nie truj powietrza – miej wpływ na to czym oddychasz”
06.10.201509:29

„Nie truj powietrza – miej wpływ na to czym oddychasz” to projekt edukacyjny skierowany do mieszkańców Lublina na temat sposobów przeciwdziałania zjawisku niskiej emisji. Tegoroczna edycja kampanii zaplanowana jest na październik. Realizowana będzie dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Czyste i świeże powietrze, brak zanieczyszczeń i dymu ma nieoceniony wpływ na ludzkie zdrowie i jakość życia w mieście oraz na stan środowiska. Poprzez podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat szkodliwych substancji i poznaniu nisko-emisyjnych źródeł ciepła i energii miasto chce zmotywować mieszkańców Lublina do działań proekologicznych. Głównym założeniem kampanii jest uświadomienie mieszkańców jakie skutki przynoszą nawyki i działania szkodliwe dla środowiska naturalnego.

W tym roku projekt kampanijny „Nie truj powietrza” obejmować będzie:

  • emisję w październiku spotów na antenie radia Eska, Złote Przeboje, Radia Lublin

  • umieszczenie baneru reklamowego na stronach internetowych w/w stacji radiowych przez cały październik

  • film „Nie truj powietrza – miej wpływ na to czym oddychasz”, który wyjaśni czym jest niska emisja, dlaczego jest szkodliwa i jak możemy się przed nią chronić. Emisja filmu planowana jest w TVP Lublin 3 października o g. 19:35 oraz 24 października o g. 18:00

Również Ministerstwo Środowisko na ten rok zaplanowało realizację ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, której celem jest podniesienie świadomość społeczeństwa na temat wpływu nieodpowiedniej jakości powietrza na zdrowie ludzkie oraz stan środowiska. Kampania ma być skierowana do ogółu społeczeństwa, w tym w szczególności do mieszkańców miejscowości, które przekraczają dopuszczalne standardy, a przede wszystkim do osób, które opalają gospodarstwo domowe węglem, drewnem lub innym paliwem kopalnym.

Zapraszamy do zapoznania się z akcjami poprzez strony internetowe Miasta Lublin i MOS.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie