W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Relacja z rodzinnego festynu na Węglinie Południowym

11.09.201914:16

Dnia 7 września 2019 roku odbył się Rodzinny Festyn zorganizowany przez Radę Dzielnicy Węglin Południowy. Była to wspaniała okazja do integracji mieszkańców dzielnicy, poznania nowych sąsiadów, ale też sposób na spędzenie miło czasu z rodziną. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji i konkursów, a także gry i zabawy z nagrodami.

Urząd Miasta Lublin gościł na festynie ze stoiskiem promocyjno-edukacyjnym Wydziału Ochrony Środowiska oraz ekologiczną strefą zabaw. Dzieci mogły lepiej poznać obowiązujące zasady segregacji odpadów, a następnie przetestować swoją wiedzę w praktyce, biorąc udział w tematycznych grach. Mali uczestnicy otrzymali gadżety związane z tematyką ekologiczną, a ich rodzice materiały edukacyjne, dotyczące segregacji odpadów, problematyki smogu, materiały zachęcające do adopcji zwierząt ze schroniska oraz dotyczące akcji "Miasto to też Twój dom – Posprzątaj po swoim psie".

logo ekolublin