W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ruszył nabór wniosków o dotacje dla łapiących deszczówkę

Ruszył nabór wniosków o dotacje dla łapiących deszczówkę
03.06.202010:30

Mieszkańcy mogą ubiegać się o dofinansowanie na budowę instalacji do zatrzymywania i wykorzystywania deszczówki w ramach przyjętego w tym roku miejskiego Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina. Wnioski o dotację będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń. Termin złożenia wniosków upływa 30 czerwca.

O dotację mogą ubiegać się osoby fizyczne - właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina. Wysokość dofinansowania wyniesie 70 % poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5 tys. zł na jedną nieruchomość. Wniosek o dotację trzeba złożyć przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, zadanie zaś rozliczyć do 15 listopada.

Wniosek należy złożyć w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin (ul. Wieniawska 14, Filaretów 44, Franciszka Kleeberga 12A, Szaserów 13-15) lub wysłać pocztą na adres Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin.

Formularz wniosku dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.

Szczegółowe informacje dotyczące Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina wraz z zasadami udzielenia dotacji można otrzymać w Wydziale Gospodarki Komunalnej tel. 81 466 31 50. Na realizację Programu w 2020 roku przeznaczono 50 tys. zł.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom