W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Więcej pieniędzy na program „Złap deszczówkę”
04.09.202013:35

3 września na sesji Rady Miasta Lublin zostały przyjęte zmiany w tegorocznym budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta, które pozwolą m.in. przeznaczyć większe środki na realizację miejskiego Programu ochrony zasobów wodnych. W latach 2020-2021 na dofinansowanie urządzeń małej retencji Miasto wyda łącznie 600 tys. zł, co pozwoli na zrealizowanie wszystkich złożonych wniosków.

– Nasz pilotażowy program małej retencji spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W ogłoszonym w czerwcu naborze wpłynęło aż 129 wniosków. Mieszkańcy przede wszystkim wnioskowali o dofinansowanie zakupu i montażu wolnostojących zbiorników na deszczówkę, zbiorniki podziemne i studnie chłonne. Stąd konieczność znacznego dofinansowania programu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W tym roku mieszkańcy Lublina po raz pierwszy otrzymali możliwość ubiegania się o dofinansowanie budowy instalacji do zatrzymywania i wykorzystywania deszczówki w ramach przyjętego w tym roku miejskiego Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublin. O dotację mogły ubiegać się osoby fizyczne – właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina. Wysokość dofinansowania wynosi 70% poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5 tys. zł na jedną nieruchomość.

Na realizację Programu w 2020 roku zostanie przeznaczonych 150 tys. zł, zaś w 2021 roku wg Wieloletniej Prognozy Finansowej – 450 tys. zł.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom