W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
XIV Ekopiknik Rodzinny
12.06.201908:33

Zapraszamy na spotkanie z ekologią podczas Ekopikniku Rodzinnego. W programie między innymi warsztaty ekologiczne, przejażdżki konne, czy kino plenerowe.

Piknik odbędzie się 16 czerwca 2019 roku , w godzinach 12-17 na terenie Ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.

Jak co roku przygotowaliśmy wraz z Partnerami liczne atrakcje zarówno dla osób dorosłych, oraz  dzieci i młodzieży. W programie przewidziano warsztaty ekologiczne, zbiórkę zużytych opon samochodowych w ramach akcji "Sadzonki za oponki" oraz zbiórkę zużytych baterii za słodycze i nowe baterie. Na terenie piknikowym będą odbywały się przejażdżki konne i rowerem typu Cargo. Dzieci zapraszamy do ekologicznej strefy zabaw i kina plenerowego. Na stoiskach partnerów znajdziecie Państwo ciekawe ekspozycje, wystawy, liczne materiały edukacyjne i informacyjne.  Miłośnicy zwierząt będą mogli poznać podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie oraz fundacji, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

W programie również:    

  • Wystawa rzeźb i fotografii zorganizowana przez Fundację Krajobrazy;
  • Porady ogrodnicze i wystawa roślin z kolekcji Ogrodu Botanicznego;
  • Wycieczki ornitologiczne  (zapisy przy stoisku  Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego);
  • Pokazy pszczelarstwa;
  • Prezentacja sprzętu EKO PATROLU Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji;
  • Liczne konkursy z nagrodami i zabawy przy stoiskach partnerów;
  • Sensoryczny plac zabaw;
  • Przestrzenne gry plenerowe;

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom