W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zbiórka elektroodpadów w zamian za sadzonki - 22-24 kwietnia 2022 r.

Zbiórka elektroodpadów w zamian za sadzonki - 22-24 kwietnia 2022 r.
21.04.202210:13

Zapraszamy na trzydniową zbiórkę elektroodpadów przed SKENDE/IKEA w Lublinie organizowaną przez SKENDE SHOPPING, sklep IKEA oraz Polską Korporację Recyklingu, w ramach której za stary sprzęt elektryczny lub elektroniczny będzie można otrzymać sadzonki roślin. 

Przez 3 dni (22-24 kwietnia) SKENDE razem z IKEA i Polską Korporacją Recyklingu zaprasza do SKENDE, gdzie po raz kolejny będą zbierane elektrośmieci i wymieniane na piękne sadzonki. Nie zabraknie też warsztatów zero waste i innych atrakcji.

Szczegóły akcji:

Miejsce zbiórki: parking przed wejściem do IKEA (od ul. Kupieckiej). Punkt odbioru roślin: SKENDE, pasaż obok wejścia do IKEA

Termin akcji:

  • 22 kwietnia (piątek); godz.: 16:00 - 20:00
  • 23 kwietnia (sobota); godz.: 10:00 - 18:00
  • 24 kwietnia (niedziela handlowa); godz.: 10:00 - 18:00

Przelicznik elektroodpadów na sadzonki:

  • MAŁY (suszarka, żelazko, mikser) - 1 roślina
  • ŚREDNI (mikrofalówka, telewizor) - 2 rośliny
  • DUŻY (lodówka, pralka, zmywarka) - 3 rośliny 

Nie zostawiajmy starej lodówki, pralki czy suszarki w zwykłych śmietnikach, oddajmy je do wyznaczonych punktów zbiórek, gdzie ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego powstaną nowe surowce. Na specjalnie zaaranżowanej wystawie będzie pokazane, jakie surowce powstają z niepotrzebnych sprzętów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową ze szczegółami akcji oraz Regulaminem akcji. 

W związku z odwołaniem akcji zbiórki w ostatnią sobotę kwietnia w sześciu punktach na terenie Lublina, serdecznie zapraszamy na zbiórkę w najbliższy weekend przed SKENDE/IKEA, aby bezproblemowo i bezpłatnie pozbyć się niepotrzebnego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego oraz w zamian otrzymać piękną sadzonkę.

ekoLublin logo

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Akcja Moje Miasto to też Twój dom