W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
6. Prezentacje form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów"
Data rozpoczęcia 2019-06-13
Data zakończenia 2019-06-16
Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator: Lubelski Salon Artystyczny, Centrum Spotkania Kultury w Lublinie

Od 13 do 16 czerwca 2019 roku odbędzie się już szósta edycja „Dźwięków Słów”, festiwalu którego celem jest popularyzacja muzyki, jako nośnika ambitnego tekstu w wykonaniu wybitnych artystów, z Polski i z zagranicy.

Wydarzenie przyciąga do naszego miasta gości poszukujących ciekawych odkryć muzycznych, które karmią słuchaczy również przekazem tekstowym. Wyjątkowe dla tej edycji jest to, że po raz pierwszy festiwal odbędzie się jednocześnie w trzech ważnych punktach na kulturalnej mapie Lublina - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Centrum Kultury oraz Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

W czasie czterech dni, zobaczymy tu kilkadziesiąt wydarzeń od otwartych koncertów na placu poprzez eleganckie prezentacje w Sali Operowej, aż do kameralnych występów w salach klubowych. Festiwal ma również wyróżniającą się elegancją i pomysłowością estetykę, która wpisuje się w przestrzeń obiektu zajmującego kwartał ulic w centrum miasta.

W tegorocznym programie zobaczymy między innymi musical „Rodzina Adamsów” Teatru Syrena w Warszawie. Teatralnych wrażeń dostarczy Hanna Śleszyńska w spektaklu „Judy”, a także Aneta Todorczuk-Parchuć w „Matce, żonie i kochance”. Nie zabraknie również muzyczno-teatralnych propozycji dla najmłodszych widzów, o co zadba Teatr Maska z Rzeszowa prezentując opowieść „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”.

Wystąpią również: Natalia Niemen śpiewająca poezję Szymona Babuchowskiego przy akompaniamencie harfisty Michała Zatora. Zagra zespół Barcelona Gipsy balKan Orchestra prezentując zbiór najlepszych utworów z ostatnich płyt. Sambor Dudziński przeistoczy się w sześcioosobowy zespół w widowisku ulicznym „Dźwiękowiązałka”, a Piotr Selim połączy spotkanie z publicznością z autorskim recitalem.

Wśród znakomitych artystów 6. edycji festiwalu pojawi się też białoruski akordeonista Yegor Zabelov, włoski  zespół Wicked Dub Division będący eksperymentem muzycznym, łączącym gorące i hipnotyczne dźwięki z  bardziej minimalnymi bitami, artystka-eksperymentatorka wykorzystująca rozmaite techniki wokalne i elementy teatru Maja Kleszcz wraz z zespołem IncarNations, a także śpiewająca „czarnym” bluesowym głosem – Magda Piskorczyk. Wystąpią też reaktywowana Grupa w Składzie, MILO Ensemble, duet Paraluzja, czy zespół folkowy VOŁOSI. W programie pojawią się też formy słowno-muzyczne, które wspólnie stworzą artyści i dziennikarze Polskiego Radia, jak Teresa Drozda, czy Grażyna Lutosławska.

Tegorocznej edycji towarzyszy charakterystyczna kreacja marketingowa oparta na motywie maski, która zdobi plakat tegorocznej edycji zaprojektowany przez Wojtka Korkucia. Charakterystyczne maseczki teatralne są gadżetem festiwalu, ale i nośnikiem jego przesłania. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej