W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wiosna z Lubelskim Rowerem Miejskim

Wiosna z Lubelskim Rowerem Miejskim
01.03.202410:39

Rusza kolejny sezon miejskiej wypożyczalni jednośladów. W pierwszej kolejności na stacjach pojawi się 100 rowerów. Pełen sezon wystartuje tradycyjnie 21 marca.

– Lubelski Rower Miejski to stały element infrastruktury miasta, z którego chętnie korzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Mamy świadomość, że to jedna z ważniejszych form mikromobilności, stanowiąca alternatywę dla indywidualnych podróży samochodem. W minionym sezonie odnotowaliśmy duże zainteresowanie korzystaniem z tej formy podróży po mieście. Wpływ na to miało z pewnością zintegrowanie oferty z komunikacją miejską, co wyróżnia Lublin spośród polskich miast. Jesteśmy gotowi do kolejnego sezonu. Cała infrastruktura, rowery oraz wyposażenie stacji, przeszła konieczne przeglądy – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Po okresie zimowym, od poniedziałku (4 marca) mieszkanki i mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 100 rowerów, rozlokowanych na 10 najbardziej popularnych stacjach w mieście:

  • ul. Zamojska/Stary most;
  • ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka;
  • ul. Spokojna/Lubelski Urząd Wojewódzki;
  • Plac Wolności;
  • al. Tysiąclecia/Plac Zamkowy;
  • ul. Bajkowskiego/Urząd Miasta Lublin;
  • Plac Litewski/ul. Kapucyńska;
  • ul. Cukrownicza ZDiM/Arena Lublin;
  • Dworzec Lublin – stacja pasywna;
  • Park Ludowy.

Cała flota ruszy tradycyjnie 21 marca. Wówczas, w ramach miejskiej wypożyczalni, użytkownicy będą mieli do dyspozycji 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci, rozlokowanych na 131 stacjach (46 pasywnych i 85 standardowych). Nowością jest stacja zlokalizowana bezpośrednio przy nowym Dworcu Lublin oraz przy ul. Grygowej.

Od marca ubiegłego roku nowym operatorem LRM jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, a system powiązany jest z komunikacją miejską poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem Lubika. Posiadacze biletu okresowego mają możliwość korzystania z roweru miejskiego nieodpłatnie przez 30 minut dziennie. Taki bonus obowiązuje w każdy dzień ważności biletu okresowego. Z kolei dla osób posiadających identyfikator LKM, obowiązuje specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów.

W minionym sezonie Lubelski Rower Miejski wypożyczono 153 578 razy, liczba jego użytkowników to 21 393 osoby, jednoślady przejechały dystans ponad 488 tys. km. Szczegóły dotyczące Lubelskiego Roweru Miejskiego oraz aplikacji dostępne są na dedykowanej stronie: lubelskirower.pl.