W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Akcji Godzina dla Ziemi WWF
14.03.201609:45

Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Lublina do udziału w promującej ideę ochrony środowiska akcji Godzina dla Ziemi WWF, która wybije w sobotę 19 marca o godzinie 20:30.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi, odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem, tych którzy go nie mają”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problemy z jakimi boryka się w Polsce populacja wilka. Dziś, w naszym kraju żyje, jedynie około 1000 osobników tego gatunku. Te dumne i wolne zwierzęta giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów panujących na ich temat. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka - to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze, musimy im pomóc.

O godz. 20.30 w sobotę 19 marca w całej Polsce na symboliczną godzinę zgasną światła. Lublin wygaszając oświetlenie w budynkach Urzędu Miasta (przy Pl. Łokietka 1, Rynek 1, Wieniawska 14 oraz Leszczyńskiego 20), oraz na Bramie Trinitarskiej i Archikatedrze, dołączy do tysiąca miast i milionów ludzi, którzy w tym roku po raz kolejny pokażą światu, że działając wspólnie możemy chronić to co najcenniejsze.

Każdy kto popiera tę inicjatywę, na stronie godzinadlaziemi.pl składając podpis, może przyłączyć się do „wspólnej watahy”,czyli tych wszystkich, którzy chcą pokazać, że kochają wilki i chcą je chronić.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie