W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Społeczne sprzątanie Lublina z okazji Dnia Ziemi

Społeczne sprzątanie Lublina z okazji Dnia Ziemi
17.04.202411:41

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w najbliższych dniach odbędzie się społeczna akcja sprzątania Lublina. W tym roku, oprócz Rad Dzielnic, do akcji włączą się uczniowie 27 lubelskich szkół.

– Jak co roku na wiosnę zachęcamy mieszkanki i mieszkańców naszego miasta do włączenia się w akcję sprzątania Lublina, a zwłaszcza miejsc, w których na co dzień najczęściej przebywamy. Wspólnie będziemy porządkować wybrane przez siebie tereny publiczne w dzielnicach. Nasze działania wpisują się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie odpowiedzialności za naszą planetę – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Poprzednie edycje akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” spotkały się z dużym i pozytywnym odzewem społecznym. Tegoroczna, planowana przez trzy dni (sobota, poniedziałek, wtorek - 20, 22 i 23 kwietnia), także zostanie zrealizowana przy wsparciu uczniów lubelskich szkół oraz mieszkanki i mieszkańców poszczególnych dzielnic. Do tej pory udział w akcji zgłosiło 27 szkół podstawowych: nr 2, 3, 4, 6, 11, 14, 20, 21, 24, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 42, 43, 45, 46, 47, 48, 50, 52, 58 oraz 6 rad dzielnic: Dziesiąta, Głusk, Szerokie, Sławinek, Wrotków oraz Czuby Południowe. Zachęcamy do kolejnych zgłoszeń kolejne zainteresowane szkoły i placówki oświatowe oraz dzielnice.

Tereny wskazane przez Rady Dzielnic:

  • Głusk: ul. Głuska – mostek, teren łąk;
  • Szerokie: Dolina Czechówki, ul. Wądolna, ul. Sławin, pętla autobusowa Lipniak 02;
  • Dziesiąta: teren zielony między ul. Smoluchowskiego a ul. Zemborzycką, okolice Czerniejówki;
  • Sławinek: ul. Jagiellońska, skrzyżowanie al. Solidarności z ul. Jagiellońską, wzdłuż ul. Generała Zajączka;
  • Wrotków: teren nad rzeką Bystrzycą, tereny miejskie wzdłuż kościoła przy ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Wapowskiego, ul. Samsonowicza, ul. Uhorczaka (tereny zielone);
  • Czuby Południowe: wąwóz przy ul. Wyżynnej.

Wszyscy wolontariusze zostaną wyposażeni w rękawice i worki, po które należy się zgłosić do siedziby Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin przy ul. Tomasza Zana 38. Nieodpłatny odbiór zebranych podczas akcji odpadów zadeklarowały w ramach wsparcia edukacji ekologicznej firmy KOM-EKO S.A. oraz KOMA Sp. z o.o.

Szkoły i Rady Dzielnic uczestniczące w akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” otrzymają tabliczki „Dbaj o czystość miasta”.
 

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie