W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
04.08.202210:06

W najbliższą niedzielę (7 sierpnia) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na Dzień Otwarty. Tym razem wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Żyją obok nas” i będzie okazją nie tylko do promocji adopcji zwierzaków przebywających w placówce, ale także do poznania prawidłowych postaw wobec środowiska i jego mieszkańców.

– Dzikie zwierzęta, takie jak wiewiórki, jeże, lisy czy jerzyki, osiedlają się również w miastach i dzielimy z nimi wspólną przestrzeń. Dlatego podczas kolejnego Dnia Otwartego w lubelskim Schronisku chcemy przybliżyć mieszkańcom Lublina informacje na temat ich życia w miejskim ekosystemie. Ponadto, jak zawsze podczas spotkania będzie można zapoznać się z tematyką adopcji zwierząt, ich pielęgnacji oraz profilaktyki – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Dzień Otwarty to kolejna w ostatnim czasie akcja promująca odpowiedzialną adopcję zwierząt z lubelskiego Schroniska. Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z podopiecznymi placówki, a także porozmawiać z jej pracownikami i wolontariuszami. Opowiedzą oni o tym, jak przebiega proces adopcyjny oraz udzielą porad dotyczących prawidłowej opieki nad pupilami. W programie wydarzenia przewidziano także koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka i majka-L oraz wystąpienia ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jakie dzikie zwierzęta możemy spotkać w naszym mieście. W ramach Dnia Otwartego odbędą się m.in. prelekcje pt. „Zaskroniec i spółka, czyli jakie gady żyją wokół nas” Bartłomieja Gorzkowskiego, Kierownika Egzotarium Schroniska oraz „Ptaki w mieście - co powinniśmy wiedzieć o skrzydlatych sąsiadach” Rafała Antoniszewskiego z Fundacji Epicrates. Ponadto, o tym jak wygląda praca Ekopatrolu opowie przedstawiciel Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa około 340 zwierząt, w tym 146 psów, 90 kotów i 101 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów - miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych - miski na wodę i karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów - miski na wodę i karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

Dzień Otwarty odbędzie się w niedzielę (7 sierpnia) o godz. 12.00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie