W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Każdy potrzebuje przyjaciela” - wernisaż wystawy w Ogrodzie Saskim

„Każdy potrzebuje przyjaciela” - wernisaż wystawy w Ogrodzie Saskim
29.07.202212:15

W najbliższą niedzielę (31 lipca) Miasto Lublin i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zapraszają do Ogrodu Saskiego na wernisaż wystawy „Każdy potrzebuje przyjaciela”. W ramach otwarcia ekspozycji zaplanowano wydarzenia towarzyszące, m.in. koncert oraz spotkania z wolontariuszami i podopiecznymi schroniska.

– Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. To doskonała okazja do zapoznania się z działalnością lubelskiego Schroniska oraz jego mieszkańcami, którzy bardzo chcą znaleźć prawdziwy dom i prawdziwego przyjaciela. Na miejscu będzie można także porozmawiać z wolontariuszami placówki oraz dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełnić, by zostać opiekunem zwierząt – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 14.00 w Ogrodzie Saskim w pobliżu zegara słonecznego. W ramach wydarzenia przewidziano koncert Zbyszka Zbigiego Kowalczyka, autora tytułowego utworu kampanii „Każdy potrzebuje przyjaciela” oraz spotkanie z Dariuszem Ornalem, zoopsychologiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, który opowie o wyzwaniach i trudach pracy zwierzęcego terapeuty. Mieszkańcy będą mieli także okazję zapoznać się z podopiecznymi lubelskiego schroniska, a także porozmawiać z jego pracownikami i wolontariuszami. Opowiedzą oni o swojej pracy i roli jaką odgrywają w znalezieniu zwierzętom nowego domu.

Wystawa tematyczna pod hasłem „Każdy potrzebuje przyjaciela”, złożona z 12 plansz, przybliża informacje o pracy schroniska, jego wolontariuszach oraz zasadach odpowiedzialnej adopcji.

Wystawę zrealizowano w ramach projektu VIII Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Nie wygłupiaj się - adoptuj”.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie