W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs „Rymuję – powietrze ratuję” rozstrzygnięty

Konkurs „Rymuję – powietrze ratuję” rozstrzygnięty
15.11.202315:03

Miasto rozstrzygnęło konkurs filmowy dla mieszkańców Lublina „Rymuję – powietrzę ratuję”. Wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas uroczystej Gali we wtorek (14 listopada) w Centrum Kultury przy ulicy Peowiaków 12.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu krótkiego filmu o tematyce związanej z ochroną powietrza. Filmy z autorskim wierszem, piosenką czy tekstem dotyczącym ochrony powietrza mogły być zrealizowane w dowolnej formie, m.in. animowanej, teledysku, reportażu, filmu fabularnego lub dokumentalnego. Konkurs adresowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkających na terenie miasta Lublin w trzech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria - dzieci do 14. roku życia,
 • II kategoria - młodzież od 15. do 18. roku życia,
 • III kategoria - osoby powyżej 18. roku życia.

Lista laureatów:

 • I kategoria – dzieci do 14. roku życia.
  • 1 miejsce - Antoni Pachowski, film pt. „Rymuję powietrzę ratuję” ex aequo Julia Jurowicz, Maria Jurowicz, film pt. „Postulaty małolaty”.
  • 2 miejsce - Adam Tomala i Aleksandra Tomala, film pt. „Rymuję powietrzę ratuję”  ex aequo Patryk Kłokosiński, film pt. „Ziomek! Zasadź ze mną kilka drzew”.
  • 3 miejsce - Bartosz Majewski, film pt. „Wybieram świeże powietrze” ex aequo Kajetan Kokociński film pt. „Nawet nie czuję kiedy powietrze ratuję”.
 • III kategoria – dorośli powyżej 18. roku życia.                      
  • 1 miejsce – Karolina Łój film pt. „Mam powietrze”.

Wyróżnione prace:

 1. Mikołaj Marciniak, film pt. „Świeże powietrze jest od tego aby bawić się na całego”
 2. Weronika Toruń, Ada Misiewicz, Małgorzata Figiel film pt. „Rymuję powietrzę ratuję – eco day”.
 3. Tymoteusz Chmiel, film pt. „Rymuję powietrzę ratuję”.
 4. Oliwia Zaremba, Julia Turowska, film pt. „Czuję się bezpiecznie, gdy wokół czyste powietrze”.
 5. Zuzanna Woś, Natalia Szymańska, Natalia Skóra, film pt. „Rymuję powietrzę ratuję”.

Spotkaniu towarzyszył Happening z okazji Dnia Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, dzieci z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie oraz grupa artystów z Fundacji Sztukmistrze, przygotowali inicjatywę mającą na celu zwrócenie uwagi mieszkanek i mieszkańców miasta na problemy smogu i zanieczyszczeń powietrza. Happening miał przypomnieć o tym, że oddychanie czystym powietrzem jest bardzo ważne zarówno dla naszego zdrowia jak i otaczającego nas środowiska.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz happeningu, gratulujemy laureatom i wyróżnionym. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Miasto Lublin oraz przypominamy, że czyste powietrze to zdrowy wybór.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie