W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy mobilny punkt zbiórki elektroodpadów

Nowy mobilny punkt zbiórki elektroodpadów
19.02.202413:19

Przy ul. Głuskiej 24 powstanie nowy punkt zbiórki elektroodpadów, gdzie mieszkanki i mieszkańcy Lublina, a w szczególności dzielnic Głusk, Dziesiąta i Abramowice będą mogli nieodpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Nowy mobilny punkt będzie czynny już w najbliższą sobotę (24 lutego) w godz. 9-14, na parkingu obok sklepu ALDI.

– Utworzenie nowego punktu comiesięcznej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego to odpowiedź na potrzeby mieszkanek i mieszkańców w tej części miasta. Pozostałe punkty funkcjonują przed kilkoma lubelskimi hipermarketami. W Lublinie tradycyjnym dniem odbioru elektroodpadów gabarytowych jest ostatnia sobota miesiąca. Poza tym terminem takie odpady można oddać codziennie od poniedziałku do piątku w Zakładzie Polskiej Korporacji Recyklingu lub skorzystać z bezpłatnej usługi odbioru bezpośrednio z mieszkań i domów – mówi Marta Smal-Chudzik, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Nowy punkt będzie funkcjonował na parkingu sklepu ALDI przy ul. Głuskiej 24, w godzinach od 9.00 do 14.00. Będzie to specjalnie oznakowany samochód typu BUS, do którego będzie można przynieść zarówno małe jak i duże elektroodpady. Za ich odbiór i zagospodarowanie odpowiedzialna będzie Polska Korporacja Recyklingu Sp. z o.o.

W każdą ostatnią sobotę miesiąca zbiórka elektroodpadów odbywa się także przed czterema lubelskimi hipermarketami: Auchan przy ul. Chodźki 14, E. Leclerc przy ul. Zana 19 i ul. Turystycznej 1 oraz Bricoman przy al. Kraśnickiej 128, a także przed wejściem do Ogrodu Botanicznego od ul. Willowej oraz przed zakładem przetwarzania Polskiej Korporacji Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 13F. W tym ostatnim punkcie istnieje również możliwość oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00.

Małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można również wrzucić do specjalistycznych, oznakowanych pojemników ustawionych w 10 lokalizacjach:

  • ul. Zana 19 – trawnik po lewej stronie od głównego wejścia do CH E. Leclerc od strony ulicy Zana,
  • ul. Zana 38 – pod budynkiem Inwestprojektu/Multimedii,
  • al. Spółdzielczości Pracy 86 – CH Skende, parking od strony ul. Kupieckiej naprzeciwko wejścia m.in. do sklepu Biedronka,
  • ul. Witolda Chodźki 14 – parking przed CH Auchan Czechów, przy wjeździe od ul. Czapskiego,
  • ul. Królowej Jadwigi 19 – parking z tyłu bloku,
  • ul. Żołnierska – pomiędzy blokami 7 i 13, dojazd od Al. Warszawskiej,
  • ul. Braci Wieniawskich 2 – parking przy Ducat Serwis,
  • ul. Tumidajskiego 24 – przy wejściu do budynku administracji osiedla,
  • ul. Gęsia 19 – przy parkingu,
  • ul. Pergolowa 1 – przy altanie śmietnikowej, w pobliżu wjazdu na parking.

W Lublinie można także skorzystać z bezpłatnej usługi odbioru elektroodpadów gabarytowych bezpośrednio z mieszkań i domów, a przy okazji także mniejszych urządzeń – telefonów, drukarek, telewizorów, żelazek czy mikrofalówek itp. Wystarczy wypełnić formularz na stronie odbiorydomowe.pl lub zadzwonić pod nr tel. 573 269 484.

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie