W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Obowiązkowa deratyzacja w okresie wrzesień-październik

Obowiązkowa deratyzacja w okresie wrzesień-październik
22.09.202111:00

Przypominamy o obowiązkowej deratyzacji w okresie wrzesień-październik 2021

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji wynika z art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (t.j. Dz. U.2020.1845 ze zm.), zgodnie którym: „Właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością obowiązani są utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności (...) zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki...”

Dodatkowo, w celu zapewnienia skuteczności deratyzacji, w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin określono terminy i obszary obowiązkowej deratyzacji.

Właściciele i zarządcy nieruchomości zobowiązani są do wyłożenia trutki na gryzonie w miejscach takich jak: węzły ciepłownicze i przyłącza, korytarze, inne pomieszczenia piwniczne, zsypy i komory zsypowe, osłony śmietnikowe, pomieszczenia produkcyjne, magazyny. Obowiązkowej deratyzacji podlegają nie tylko obszary zabudowy mieszkaniowej, ale również usługowej, techniczno-produkcyjnej oraz obszary zabudowy produkcyjnej w gospodarstwach rolnych i hodowlanych.

Zgodnie z zapisami Regulaminu trutkę należy wykładać dwukrotnie w ciągu roku: I termin marzec - kwiecień, II termin wrzesień -październik oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia populacji gryzoni na terenie nieruchomości, w ilości i według instrukcji stosowania danego preparatu.
 

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom