W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rewitalizacja gleby przy ul. Radziszewskiego

22.10.201809:13

Zakończyliśmy prace związane z mikrobiologiczną rewitalizacją gleby i systemów korzeniowych drzew rosnących w pasie drogowym całej ul. Radziszewskiego.

Na prace te składają się: mikoryza, czyli zabieg polegający na doglebowym podaniu biologicznych szczepionek zawierających żywe strzępki grzybni grzybów "pożytecznych" i oprysk powierzchni gleby mieszanką z kwasami humusowymi oraz cukrami. Całość ma na celu poprawę trudnych warunków siedliskowych, zdrowotności i wegetacji drzew.

Ze względu na to, że większość egzemplarzy to starodrzew, efekty mogą nie być tak spektakularne, jak przy drzewach młodszych, ale liczymy na to, że poprawienie warunków glebowych będzie dla drzew dużym ułatwieniem. Jest to pierwszy zabieg, który wykonujemy na terenach miejskich w naszym mieście, planowane są kolejne.

baner_nowy_system_segregacji

Baner_azbest

baner_miejsca_dla_ciebie