W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Walka ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem

Walka ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem
21.01.201614:23

Właśnie wkroczyliśmy w kolejny rok walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Pora na małe podsumowanie.

W 2015 r. prace były podzielone na dwa etapy: wiosenne opaskowanie i jesienne grabienie. Czynności te prowadzone są przede wszystkim przy drzewach rosnących na terenach miejskich. Z ponad 3000 opasek ¾ to skwery, parki i drzewa przyuliczne. Pozostałe to jednostki użyteczności publicznej np. szkoły, ośrodki pomocy społecznej. Największe skupiska kasztanowców w Lublinie znajdują się w pasach drogowych ulic Świętochowskiego i Solarza oraz na Konstantynowie (obiekty KUL) i w ośrodku Marina nad Zalewem Zemborzyckim.

Do walki z tym uciążliwym owadem włączają się osoby fizyczne, instytucje (np. Poczta Polska czy Wojewódzka Biblioteka Publiczna), ale również – co najbardziej cieszy, dzieci z lubelskich szkół i przedszkoli. W tym najbardziej zasłużyły się w dziedzinie SP Nr 2 przy ul. Mickiewicza, VIII LO przy ul. Słowiczej, ZSE ul. Długa oraz Przedszkole Nr 57 (ul. Rzeckiego) i Nr 2 przy ul. Lawinowej.

W bieżącym roku dzięki dotacjom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zwalczanie szrotówka będzie kontynuowanie.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie