W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Walka ze szrotówkiem – od poniedziałku można zamawiać worki na liście

Walka ze szrotówkiem – od poniedziałku można zamawiać worki na liście
29.10.202010:01

Od poniedziałku (2 listopada) każdy mieszkaniec Lublina posiadający na swojej nieruchomości kasztanowce, może zamówić w Miejskim Przedsiębiorstwie Zieleni papierowe worki na liścieZapotrzebowanie na worki należy zgłaszać pod nr tel. 601 364 549.

– Miasto Lublin już od kilkunastu lat skutecznie walczy ze szkodnikiem niszczącym kasztanowce. Akcja prowadzona jest dwuetapowo – wiosną za pomocą feromonowych pułapek, oraz jesienią – poprzez grabienie i usuwanie z posesji liści kasztanowców. Do walki ze szrotówkiem bardzo chętnie przyłączają się mieszkańcy, którym rozdajemy specjalne papierowe worki na liście – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Po skompletowaniu odpowiedniej ilości worków, mieszkańcy zostaną poinformowani o terminie i sposobie ich odbioru. Worki w pierwszej kolejności będą wydawane osobom fizycznym, szkołom i przedszkolom, które mają na swoim terenie kasztanowce.

Grabienie i zbieranie liści kasztanowców to element kampanii prowadzonej przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni, mającej na celu ochronę miejskiego drzewostanu oraz zapobieganie rozprzestrzeniania się szkodnika kasztanowców (szrotówka kasztanowcowiaczka). Papierowe worki po napełnieniu i sprawdzeniu, że znajdują się w nich rzeczywiście liście kasztanowca, zostaną bezpłatnie odebrane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni w Lublinie.

Prosimy mieszkańców odbierających worki, o grabienie i pakowanie liści we własnym zakresie.

 

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom