W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie
03.04.202411:03

KOMUNIKAT LUBELSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII:

W dniach od 8 do 12 kwietnia bieżącego roku na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

  • Szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz ręcznie wykładana przez pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.
  • Dawkę szczepionki stanowi blister z płynem, wielkości ok. 3 cm, zatopiony w przynęcie o intensywnym zapachu, wielkości ok 3 cm.
  • Szczepionki nie wolno dotykać!
  • W przypadku kontaktu ze szczepionką – należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem ręce lub inne niezakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką oraz niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
  • Przez dwa tygodnie, od momentu wyłożenia szczepionki, nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie miały kontaktu ze szczepionką.
  • W przypadku gdyby doszło do kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką – fakt ten należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

* Termin akcji może ulec zmianie. Informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie oraz na profilu Inspektoratu na portalu Facebook.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie