W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Worki na liście kasztanowców

Worki na liście kasztanowców
13.10.201508:35

Trwa jesienna część akcji walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Grabione są liście na terenie pasów drogowych, parków, skwerów, cmentarzy. Liście pakowane są w papierowe worki i wywożone do spalarni.

W sumie liście zostaną zgrabione spod ponad 2 tysięcy drzew. Każda osoba mająca na swoim terenie kasztanowce, jak również różne placówki oświatowe czy inne jednostki użyteczności publicznej mogą zgłosić się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Zieleni (ul. Misjonarska 20) po worki na liście, które na koszt miasta po napełnieniu zostaną odebrane.

Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni ma obowiązek sprawdzenia czy w zabieranym worku są wyłącznie liście kasztanowca. W innym przypadku worki nie zostaną zabrane.

Dokładne zgrabienie liści może zredukować formę przetrwalnikową owada nawet do 90%

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie