W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zasady odbioru odpadów w sektorach III, IV, VI i VII od 1 stycznia

Zasady odbioru odpadów w sektorach III, IV, VI i VII od 1 stycznia
31.12.202112:59

W związku z rozstrzygnięciem przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, od 1 stycznia usługę odbioru odpadów w sektorach III, IV i VII miasta świadczyć będzie firma Koma Lublin Sp. z o.o. Sektor VI do 31 marca 2022 r. będzie obsługiwany przez firmę KOM-EKO S.A.

W skład trzech sektorów wchodzą następujące dzielnice:

  • sektor III (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin),
  • sektor IV (Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią),
  • sektor VII (Czuby Południowe, Wrotków, Zemborzyce).

W grudniu firma Koma Lublin Sp. z o.o. dostarczyła już pojemniki i worki na odpady oraz harmonogramy odbioru dla mieszkańców tych trzech sektorów. W związku z zakończeniem działalności w sektorze III i VII przez dotychczasowego operatora, prosimy mieszkańców o korzystanie z pojemników dostarczonych przez firmę KOMA. Pojemniki firmy Pre Zero Recycling Wschód Sp. z o.o. (dawniej SUEZ Wschód Sp. z o.o.) będą zabierane z nieruchomości przez dotychczasowego operatora w styczniu.

Elektroniczne harmonogramy odbioru odpadów będą również dostępne na stronie internetowej: www.koma.net.pl w zakładce harmonogramy. Ponadto do dyspozycji mieszkańców sektorów III, IV i VII uruchomiono numer tel. 570 580 622, pod którym od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pracownicy operatora będą przyjmować zgłoszenia związane z bieżącą obsługą nieruchomości.

Sektor VI od 1 stycznia do 31 marca 2022 r. będzie obsługiwany przez firmę KOM-EKO S.A. z zachowaniem dotychczasowych częstotliwości odbioru dla poszczególnych rodzajów odpadów. Tradycyjne (papierowe) harmonogramy odbioru odpadów zostaną mieszkańcom dostarczone w styczniu, natomiast wersja elektroniczna harmonogramów będzie dostępna na stronie internetowej firmy www.kom-eko.pl i w aplikacji EKO-APP, na początku stycznia.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie