W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
06.12.202312:53

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców miasta na Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Tradycyjne grudniowe spotkanie z podopiecznymi placówki odbędzie się w najbliższą niedzielę (10 grudnia) i będzie okazją do promocji adopcji czworonogów.

– Przed nami kolejne Zoomikołajki w lubelskim Schronisku. Podopieczni placówki również marzą o mikołajkowych prezentach i nie są to tylko przysmaki czy zabawki, ale przede wszystkim ludzie i ich troska. Kontakt z człowiekiem będzie dla nich najwspanialszym podarunkiem, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzenia Schroniska w najbliższą niedzielę – mówi Katarzyna Antoń, Zastępczyni Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W tym roku w programie wydarzenia przewidziano m.in.: prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala na temat rozwoju psa, warsztaty zdobienia pierników, a także konkursy na najpiękniej udekorowany piernik oraz najładniejszą ozdobę świąteczną. Zaplanowano również spotkanie z prof. Haliną Kowalską-Pyłką, autorką opowiadań dla najmłodszych, występ Takiej Sobie Orchestry pod przewodnictwem Agnieszki Wiechnik oraz tradycyjne wspólne kolędowanie z Dariuszem Tokarzewskim. Ponadto uczestnicy spotkania będą mogli poznać podopiecznych Schroniska oraz porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami placówki, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 346 zwierząt, w tym 135 psów, 122 koty i 89 zwierząt egzotycznych.

Zoomikołajki odbędą się w niedzielę (10 grudnia) o godz. 12.00, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie