W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Do przystanku PKP Lublin-Zachód nowym chodnikiem

Do przystanku PKP Lublin-Zachód nowym chodnikiem
08.07.202109:52

Piesi planujący podróż koleją mogą już korzystać z nowego dojścia do przystanku PKP Lublin-Zachód. Prowadzący inwestycję Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zakończył już roboty budowlane, pozostało dokończenie montażu oświetlenia.

– Budowa dojścia do przystanku PKP Lublin-Zachód była zadaniem bardzo pilnym z punktu widzenia mieszkańców, a dla komfortu pieszych planujących podróż koleją – niezbędnym. Z formalnego punktu widzenia była to dość skomplikowana inwestycja, gdyż budowę chodnika prowadziliśmy w sąsiedztwie działki kolejowej. Wymagało to uzyskania m.in. odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych związanych z lokalizacją budowy właśnie w takiej okolicy – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Chodnik został poprowadzony możliwie najkrótszą trasą, od strony ul. Szafirowej na osiedlu Poręba. W ramach zadania powstał chodnik o długości około 150 m i szerokości 2 m, zbudowany z kostki betonowej. W miejscach, gdzie pochylenie terenu przekracza 6%, wykonano schody oraz pochylnie wraz z metalowymi poręczami. Nowa infrastruktura została dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Chodnik będzie oświetlony nowoczesnym oświetleniem ledowym.

Zgodnie z aneksem do umowy, inwestycja zakończy się 31 lipca. Koszt budowy to 198 tys. zł.