W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drogowcy na Krakowskim Przedmieściu

Drogowcy na Krakowskim Przedmieściu
15.06.202111:29

Jezdnia i chodniki ul. Krakowskie Przedmieście zyskają nowe nawierzchnie. Rozpoczęły się prace drogowe na głównej arterii miasta. Z odnowionej infrastruktury mieszkańcy skorzystają jeszcze w wakacje.

– Remont ul. Krakowskie Przedmieście wpłynie na komfort korzystania z głównego ciągu komunikacyjnego Miasta. Odnowiona jezdnia i chodniki zwiększą bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Dodatkowo nowa infrastruktura drogowa dopełni zrealizowane, na jesieni ubiegłego roku, prace w zakresie zieleni i poprawi estetykę Śródmieścia – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Do remontu przeznaczono odcinek ul. Krakowskie Przedmieście, od ul. Wieniawskiej do ul. 3 Maja. Po opracowaniu dokumentacji projektowej Wykonawca przystępuje do prac w terenie. Drogowcy wymienią dwie warstwy bitumiczne jezdni, krawężniki, włazy studni oraz wpusty kanalizacji deszczowej. Dodatkowo nastąpi wymiana nawierzchni na zatokach autobusowych oraz wyrównanie chodników poprzez przełożenie nawierzchni z kostki brukowej. Prace zakładają również odnowienie powłok malarskich na słupkach, stojakach rowerowych i koszach na odpady. Na zakończenie wykonawca odtworzy oznakowanie poziome. Łącznie do remontu przewidziano ponad 4,5 tys. m2 powierzchni jezdni oraz 570 m długości krawężników.

W pierwszej kolejności prace będą realizowane na chodnikach oraz przy krawężnikach. Prace w tym zakresie potrwają do końca czerwca. Później drogowcy wejdą na jezdnię. Wówczas należy spodziewać się utrudnień w ruchu. O przebiegu prac oraz zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Prace drogowe zakończą się w drugiej połowie lipca, a ich koszt to ponad 1,14 mln zł.