W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dyskusja nad projektem studium zagospodarowania miasta

Dyskusja nad projektem studium zagospodarowania miasta
30.03.201810:34

W kwietniu rozpoczyna się kolejna seria spotkań poświęconych projektowi studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin. Z zapisami studium można się zapoznać na miejskim GeoPortalu (www.geoportal.lublin.eu), w dziale Planowanie Przestrzenne.

W środę - 11 kwietnia o godzinie 16.00 w Ratuszu (parter - sala nr 2) odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie studium rozwiązaniami.

Ponadto odbędą się spotkania poświęcone poszczególnym obszarom terytorialnym miasta:

  • I. 04.04.2018 r. (środa) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Konstantynów, Sławin, Sławinek, Szerokie, Węglin Południowy oraz Węglin Północny;
  • II. 05.04.2018 r. (czwartek) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Czechów Południowy, Czechów Północny, Stare Miasto, Śródmieście oraz Wieniawa;
  • III. 10.04.2018 r. (wtorek) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek oraz Wrotków;
  • IV. 17.04.2018 r. (wtorek) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Bronowice, Hajdów-Zadębie, Felin, Kalinowszczyzna, Ponikwoda oraz Tatary;
  • V. 18.04.2018 r. (środa) o godzinie 16.00 dla Dzielnic: Czuby Południowe, Czuby Północne, Rury, Za Cukrownią oraz Zemborzyce.

Spotkania będą prowadzone przez Pawła Prokopa - prezesa Fundacji Inicjatyw Menedżerskich, który we współpracy z Piotrem Chorosiem z Biura Partycypacji społecznej ma zbudować platformę dyskusji nad kolejną wersją studium. Minimalny czas spotkań to ok. 2-2,5 godziny. Program spotkań zakłada przedstawienie roli studium w systemie planowania przestrzennego miasta, prezentację projektu dokumentu z zaznaczeniem podstawowych zmian jakie zostały wprowadzone po ostatnim wyłożeniu, prezentację opinii mieszkańców, ich grup, organizacji bądź instytucji oraz dyskusję nad projektem.

Założeniem spotkań jest to, by wszystkie osoby i organizacje chcące zaprezentować swoje stanowisko w sprawie projektu studium miały na to miejsce i czas. Osoby, które mają przygotowane uwagi i opinie, a będą chciały je zaprezentować na spotkaniu proszone są o zasygnalizowanie takiego zamiaru przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: . W wiadomości prosimy o wskazanie konkretnego spotkania, na którym wystąpienie będzie miało miejsce, co pozwoli lepiej zaplanować każde ze spotkań.prowadzącemu spotkanie. Na każde wystąpienie przewidzianych jest maksymalnie 10 minut, powinno zawierać część prezentacji i być przedstawieniem konkretnych propozycji zmian w projekcie.