W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pełnowymiarowa sala gimnastyczna I LO

Pełnowymiarowa sala gimnastyczna I LO
Nazwa: Pełnowymiarowa sala gimnastyczna I LO
Adres: Al. Racławickie 26

W ramach inwestycji w I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich powstała nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią dla 256 osób na piętrze, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią.

Nowa sala gimnastyczna jest wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach 44,75 m x 24,30 m, powierzchni 1754 m2 i kubaturze ok. 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W zależności od potrzeb, główną płytę boiska w sali będzie można podzielić na trzy mniejsze, co umożliwi jednoczesne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych lub grę w koszykówkę treningową, siatkówkę lub badmintona. Wygrodzenie mniejszych boisk jest możliwe dzięki sterowanym elektrycznie kurtynom grodzącym. Na parterze oraz w kondygnacji podziemnej zaprojektowano także zaplecze techniczno-szatniowe (6 szatni, 2 magazyny) oraz na piętrze – 3 sale lekcyjne przeznaczone do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Nowy obiekt został połączony z istniejącym budynkiem szkoły dobudowanym łącznikiem.

W ramach inwestycji powstał również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o pow. blisko 1900 m2 z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz wielofunkcyjne m. in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią o pow. ponad 600 m2.

Inwestycja obejmowała także budowę wszystkich zewnętrznych i wewnętrznych instalacji (elektrycznej, wodociągowej, centralnego ogrzewania z węzłem cieplnym, wentylacji, klimatyzacji, teletechnicznej), a także budowę drogi dojazdowej, kanalizacji deszczowej, przyłącza kanalizacji sanitarnej, chodników i miejsc parkingowych.

Koszt budowy sali wraz z zespołem boisk to ponad 13 mln zł. Na inwestycję Miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie blisko 7 mln zł.