W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejna nowa ulica dla dzielnicy Dziesiąta

Kolejna nowa ulica dla dzielnicy Dziesiąta
13.04.202112:59

W dzielnicy Dziesiąta powstanie kolejna nowa droga. Tym razem Miasto ogłosiło przetarg na budowę ul. Korzeniowskiego. Z nowej infrastruktury mieszkańcy skorzystają jeszcze w tym roku. 

– Ogłosiliśmy postępowanie na budowę kolejnej nowej infrastruktury drogowej w dzielnicy Dziesiąta. Inwestycja jest realizowana przy udziale mieszkańców, w ramach inicjatywy lokalnej. Ulica Korzeniowskiego jest obecnie nieurządzona, jej budowa zdecydowanie poprawi warunki korzystania z drogi i wpłynie na obsługę zlokalizowanych w tym miejscu posesji – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zakres zamówienia obejmuje budowę ulicy Korzeniowskiego o długość około 170 m. Początek ulicy powiązano sytuacyjnie i wysokościowo do ul. Siemiradzkiego, zaś jej koniec do ul. Pawłowa. Z uwagi na zwartą istniejącą zabudowę wzdłuż ul. Korzeniowskiego, a także wąski pas drogowy, ulicę zaprojektowano jako jednokierunkową o szerokości jezdni 3,5 m. Wjazd w ulicę odbywać się będzie od skrzyżowania z ul. Siemiradzkiego, zaś wyjazd poprzez skrzyżowanie z ul. Pawłowa. Wzdłuż ulicy zaprojektowano również zjazdy indywidualne do poszczególnych posesji. Nawierzchnia jezdni oraz utwardzone pobocza zostaną wykonane z betonowej kostki brukowej. Powstanie tam sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Ponadto przebudowane zostaną sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i gazowe. Nowa ulica zyska również oświetlenie. Remont przejdzie również odcinek nawierzchni oraz chodnik ul. Pawłowa.

Otwarcie ofert przewidziano na 27 kwietnia. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na wybudowanie nowej drogi. Termin ten liczony jest od daty podpisania umowy.