W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konstrukcja sali sportowej I LO gotowa na montaż dachu

Konstrukcja sali sportowej I LO gotowa na montaż dachu
06.07.202110:11

Gotowa jest już konstrukcja budowanej sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 przy Al. Racławickich. Trwają przygotowania do wznoszenia więźby dachowej.

– Wykonawca zabezpieczył już całą partię drewna klejonego do budowy dachu, stąd w drugiej połowie lipca rozpoczną się prace nad montażem więźby. Zgodnie z przyjętym harmonogramem prace ciesielskie i dekarskie potrwają do połowy września. Jednocześnie w budynku koncentrujemy się na pracach w zakresie instalacji – mówi Tadeusz Dziuba, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów.

W ostatnich miesiącach zostały wykonane wszystkie prace związane z budową ścian i niezbędnych obiektów żelbetowych, w tym zbrojeń pod widownię. Gotowe są słupy i podciągi do montażu konstrukcji dachowej. Zakończyły się prace na łączniku oraz wymurowane zostały ścianki działowe w obiekcie. Na hali sportowej został wylany tzw. chudy beton podkładowy. Jednocześnie prowadzone są prace instalacyjne – w piwnicach i na parterze kładzione są sieci elektryczne i sanitarne. Wykonane zostało okablowanie węzła oraz sieci cieplnej.

Budowa nowej sali gimnastycznej dla I LO trwa od 10 miesięcy. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią. Sala przy I LO będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach ok. 45 m x 40 m, powierzchni ponad 2,5 tys. m2 i kubaturze około 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze.

Planowany termin zakończenia budowy to czerwiec 2022 roku, zaś wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł. Na budowę sali Miasto Lublin otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie blisko 7 mln zł.