W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto rozbuduje żłobek przy ul. Zelwerowicza

Miasto rozbuduje żłobek przy ul. Zelwerowicza
17.01.202411:59

Trwa opracowywanie dokumentacji dla rozbudowy Żłobka nr 9 przy ul. Zelwerowicza. Dzięki temu największy miejski żłobek zyska dodatkowe 180 miejsc dla maluchów.

– Zawarta z projektantem umowa na dokumentację projektowo-kosztorysową pozwoli na przygotowanie bardzo potrzebnej miejskiej inwestycji w rozwijającej się północno-zachodniej części miasta. Znakomicie usytuowany i wyposażony Żłobek nr 9 cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, a jego rozbudowa pozwoli na niemal podwojenie liczby miejsc opieki nad maluchami w tej placówce – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Projekt, w ramach którego ma powstać więcej miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w Lublinie, zakłada przebudowę pomieszczeń, rozbudowę placu zabaw oraz zakup dodatkowego wyposażenia dla placówki przy ul. Zelwerowicza. Zakres prac projektowych obejmuje m.in. przebudowę pomieszczeń, w tym bawialni/sypialni oraz pomieszczeń pomocniczych takich jak: szatnie, zespoły sanitarne, pomieszczenia porządkowe i socjalne, zagospodarowanie terenu i dostosowanie istniejących instalacji sanitarnych i elektrycznych na potrzeby przebudowy. Wykonawca już opracowuje wstępny projekt budowlany oraz dokumentację architektoniczną, branżową i wykonawczą. Kompletne dokumenty powstaną w ciągu 8 miesięcy. Projektant będzie również zobowiązany do prowadzenia nadzorów autorskich do końca inwestycji.

Na terenie Lublina aktualnie funkcjonuje 9 żłobków publicznych oferujących ponad 1,2 tys. miejsc opieki nad małymi dziećmi do lat 3. Żłobek nr 9 przy ul. Zelwerowicza oferujący spośród wszystkich żłobków największą liczbę, bo 210 miejsc rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2018 r.  Oferuje miejsca w sześciu grupach wiekowych, również dla dzieci z niepełnosprawnościami. To placówka o wysokim standardzie, z doskonałą opieką i z przyjaznym otoczeniem. Żłobek ten jest nowoczesnym dwukondygnacyjnym budynkiem, wyróżniającym się się swoim wyglądem – ma kształt półkola oraz ciekawą estetykę.

Rozbudowę Żłobka nr 9 projektuje SAN-PROJ Usługi Projektowe za kwotę 160 tys. zł.

Realizację inwestycji zaplanowano z dofinansowaniem ze środków unijnych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz budżetu państwa, w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029. Wstępnie szacowany koszt rozbudowy to 7,9 mln zł, zaś realizacja inwestycji nastąpi w latach 2024-2026.