W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto zleca przebudowę ul. Popiełuszki

Miasto zleca przebudowę ul. Popiełuszki
09.09.202213:52

Przebudowę ul. Popiełuszki przeprowadzi Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, które zaproszono do podpisania umowy na zaprojektowanie i realizację robót budowlanych. Wykonawca będzie miał pół roku na opracowanie dokumentacji projektowej, po czym rozpocznie prace drogowe. Z nowej infrastruktury mieszkańcy skorzystają jesienią przyszłego roku.

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy przebudowę ulicy Popiełuszki i realizujemy kolejny postulat zgłoszony przez mieszkańców w czasie spotkania z cyklu „Plan dla Dzielnic”. Zmiany w tym rejonie poprawią komfort i bezpieczeństwo zarówno mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej, pieszych, jak i kierowców – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Do udziału w postępowaniu zgłosiło się dwóch wykonawców. Spółka Strabag z Pruszkowa nie przedłużyła terminu związania ofertą, co było podstawą do jej odrzucenia. Zlecenie otrzyma Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lublinie, które spełniało wszystkie warunki udziału w postępowaniu. Wartość opracowania dokumentacji wraz z realizacją robót zgodnie ze złożoną ofertą wynosi ponad 4,7 mln zł z pięcioletnim okresem gwarancji.

Dla poprawy bezpieczeństwa i wygody jazdy ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej otrzyma nową nawierzchnię, przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego. Odnowiona sygnalizacja świetlna zostanie włączona do Systemu Zarządzania Ruchem. Ulica zyska nowoczesne oświetlenie dostosowane do obecnych wymogów technicznych. Drogowcy wykonają także chodniki z kostki brukowej na fragmentach dotychczas nieremontowanych oraz wybudują kanał technologiczny.

Zmiany obejmą również infrastrukturę przystankową. Istniejący przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zmieni swoje miejsce i docelowo znajdzie się za skrzyżowaniem z ul. Junoszy. Na przystankach pojawią się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej, co zwiększy komfort oczekiwania na autobus lub trolejbus.

Realizację zadania przewidziano w formule zaprojektuj i wybuduj. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje dokumentację projektową i pozyska wymagane zezwolenia na wykonanie robót budowlanych. Ma na to około 6 miesięcy, a następnie rozpocznie prace w terenie. Zakończenie inwestycji nastąpi z końcem września 2023 r.

Prace drogowe w rejonie ul. Popiełuszki to kolejny komponent projektu unijnego „Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.