W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miejscy Radni za powstaniem Lubelskiej Akademii Futbolu

Miejscy Radni za powstaniem Lubelskiej Akademii Futbolu
16.10.202007:49

15 października br. Rada Miasta Lublin podjęła uchwałę w sprawie wydzierżawienia miejskich gruntów położonych w rejonie ulic Krochmalnej i Przeskok, spółce Lubelska Akademia Futbolu. Inwestor planuje na tym terenie budowę nowoczesnego kompleksu sportowego służącego szkoleniu dzieci i młodzieży.

Na ponad 23 ha powierzchni powstanie m.in. 7 boisk, w tym jedno z nawierzchnią sztuczną, kryte balonem w okresie zimowym oraz trzykondygnacyjny budynek z zapleczem treningowo-mieszkalnym. Całość dopełni nowy stadion żużlowy. W budynku Lubelskiej Akademii Futbolu przewidziano także zlokalizowanie nowoczesnej siłowni, gabinetów fizykoterapii oraz odnowy biologicznej a także basenu. Nie zabraknie również zaplecza gastronomicznego oraz sal konferencyjnych. Natomiast na kolejnych kondygnacjach usytuowane zostaną pokoje dla młodzieży trenującej w Akademii oraz gabinety trenerów. Projekt obejmuje realizację infrastruktury drogowej i parkingowej oraz przestrzeni rekreacyjnej przed budynkiem.

Kompleks sportowy ma służyć przede wszystkim lubelskim dzieciom i młodzieży, celem rozwijania ich pasji i talentów, i to nie tylko o charakterze piłkarskim. W ramach przedsięwzięcia wybudowana zostanie bowiem hala sportowa, która w okresie zimowym będzie mogła być miejscem treningów nie tylko dla piłkarzy, ale również przedstawicieli innych sportów, np. piłkarek ręcznych czy lekkoatletów.

Zgoda Rady Miasta na wydzierżawienie na 30 lat nieruchomości o powierzchni ok. 11 ha należących do Miasta, pozwala na rozpoczęcie prac i negocjacji nad umową dzierżawy, która będzie zabezpieczać interes miasta.

Film prezentujący projekt inwestycji