W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miejskie instytucje przy ul. Zemborzyckiej z ciepłem systemowym

Miejskie instytucje przy ul. Zemborzyckiej z ciepłem systemowym
17.06.202112:04

Wkrótce do kolejnych miejskich budynków zasilanych ciepłem systemowym dołączy kompleks przy ul. Zemborzyckiej – Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych z salą gimnastyczną i warsztatami, Bursa Szkolna, a także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Miasto ogłosiło przetarg na budowę wymiennikowni cieplnych dla tych obiektów.

– Wykonana rozbudowa sieci ciepłowniczej na tym terenie przez miejską spółkę LPEC S.A. pozwala nam na podłączenie do ciepła systemowego kolejnych miejskich budynków. To dla nas bardzo ważne zadanie, gdyż obiekty szkolne przy ul. Zemborzyckiej objęte są dwoma projektami unijnymi z zakresu ochrony środowiska. Tym samym wpisujemy się w prowadzoną od lat w Lublinie politykę gospodarki niskoemisyjnej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zamówienie obejmuje budowę czterech węzłów cieplnych na cele centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, na potrzeby szkoły z salą gimnastyczną, warsztatów, bursy oraz siedziby ośrodka pomocy rodzinie. Zgodnie z zamówieniem, zapotrzebowanie na moce wymienników wyniosą odpowiednio: szkoła – 289 kW (c.o.), 128 kW (c.w.u.), bursa – 200 kW (c.o.), 210 kW (c.w.u.), warsztaty – 234 kW (c.o.), 100 kW (c.w.u.), MOPR – 100 kW. Oprócz prac technologicznych konieczne będzie wykonanie adaptacji istniejących pomieszczeń na wymiennikownie oraz wykonanie robót towarzyszących, remontowo-budowlanych, z branży elektrycznej, sanitarnej i innych.

Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 1 lipca. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał trzy miesiące na wykonanie robót.

Budowa wymiennikowni cieplnych jest zadaniem współfinansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, w ramach zadań Osi 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego.