W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na Ponikwodzie powstanie nowoczesne zaplecze dla rugbystów

Na Ponikwodzie powstanie nowoczesne zaplecze dla rugbystów
09.03.202110:39

Miasto Lublin rozstrzygnęło przetarg na budowę zaplecza dla istniejącego boiska rugby przy ul. Magnoliowej. Z nowej infrastruktury sportowej będą mogli korzystać zawodnicy Klubu Sportowego Budowlani.

– By zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do treningów naszym zdolnym lubelskim rugbystom, przystąpiliśmy do budowy nowoczesnego zaplecza szatniowo-szkoleniowego. Klub Sportowy Budowlani Lublin to zespół, który z racji sukcesów, które osiąga, ale też i niszowości dyscypliny sportu jaką jest rugby, stanowi wyjątkową wizytówką naszego miasta. Przez ponad 45 lat Budowlani wyszkolili wielu znakomitych reprezentantów promujących Lublin w kraju. Obecnie Klub prowadzi szkolenia we wszystkich kategoriach wiekowych dla ponad 120 zawodników, którzy biorą udział w zawodach krajowych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Budynek zaplecza szatniowo-szkoleniowego, o powierzchni zabudowy ponad 320 m2 powstanie na ogrodzonej działce wzdłuż ul. Magnoliowej, na której znajduje się boisko do gry w rugby. Będzie to budynek parterowy typu segment o konstrukcji drewnianej z prefabrykowanych elementów, posadowiony na żelbetowej płycie fundamentowej, w którym znajdą się 4 szatnie, 4 umywalnie, toalety, 2 magazyny, pomieszczenie techniczne, pokój biurowy a także przestronna sala zebrań. Zostaną wykonane dojazdy z kostki brukowej, plac manewrowy z ekokratki oraz od strony wejść do budynku – chodniki. W ramach inwestycji zostaną wykonane również roboty sanitarne, przyłącza wodociągowe i kanalizacji, instalacje ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania, wentylacji, instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Budynek zostanie wyposażony w ogrzewanie podłogowe, sterowane segmentami, pompę ciepła powietrze – woda, a także panele fotowoltaiczne. Budynek otrzyma elewację w kolorze jasnopopielatym i niebieskim, z białą stolarką okienną oraz ciemnoniebieskimi drzwiami.

Inwestycję zrealizuje wyłoniona w postępowaniu przetargowym spółka ADABUD, która zaoferowała najkorzystniejszą ofertę na kwotę 1,8 mln zł. Zaplecze ma zostać zbudowane do końca czerwca 2022 roku.